שתף קטע נבחר

ניסה להתאבד - וניצל בזכות חברה מ-Facebook

נער בן 16 בבריטניה סיפר לנערה אמריקנית בפייסבוק שהוא עומד לבצע התאבדות. היא פנתה לרשויות, שהצילו אותו אחרי שנטל מנת יתר של תרופות. זה היה יכול להיגמר רע

פייסבוק זה אולי בזבוז זמן, אבל בזכות הרשת החברתית ניצלו חיים: צעיר בריטי שנטל מנת יתר של תרופות, במטרה להתאבד, ניצל בזכות חברה אמריקנית ב-Facebook. השניים צ'וטטו דרך הרשת החברתית הפופולרית, והנערה פנתה לרשויות והזהירה אותן, כך מדווח ה-BBC.

 

הנער, בן 16 מאוקספורדשייר, התכתב עם הנערה בשעת לילה מאוחרת ביום ד' האחרון, ורמז כי הוא מתכוון לבצע התאבדות. "אני עומד לעשות משהו ששקלתי זמן מה, ובקרוב כולם יגלו", כתב. הצעירה לא ידעה את כתובתו, אך היא הסתייעה באימה, ופנתה לשגרירות בריטניה, שהעבירה את המידע למשטרה המקומית באזור מגוריו של הנער.

 

איתור מיקומו של הנער התבצע הודות לשיתוף פעולה בין משטרת אבינגדון, הבית הלבן והשגרירות הבריטית. השוטרים הצליחו לאתר הנער אחרי שצימצמו את מספר הכתובות האפשריות לשמונה. הם מצאו את הנער בבית הרביעי שבדקו, אחרי שנטל מנת יתר של תרופות, כשהוא עדיין בהכרה מלאה. הוא אושפז בבית החולים והחלים החלמה מלאה.

 

הסיפור מצטרף לרשימה של מקרים נוספים של התאבדויות שנמנעו בחודשים האחרונים הודות לרשתות חברתיות: התאבדות במצלמת רשת נמנעה לפני כמה חודשים, הודות לעירנות של גולש ב-MySpace. השחקנית דמי מור, שמעדכנת בקביעות את חשבון ה-Twitter שלה, הזעיקה את הרשויות אחרי שגילתה כי אחת הקוראות שלה בקליפורניה שוקלת להתאבד.

 

זה יכול היה להיגמר רע

במקרה זה הסיפור הסתיים בסוף טוב, אך לא תמיד ניתן לעצור את מתאבדי הרשת בזמן. במקרה אחר שאירע בפלורידה בנובמבר האחרון, נער בן 19 בשם אברהם ביגס הכריז שהוא הולך להתאבד בפורום באינטרנט, נטל מנת יתר של תרופות נגד דכאון וגסס מול מצלמת רשת ששידרה את מותו בשידור חי. המשטרה, שהוזעקה למקום על ידי אחראי הפורום, הגיעה מאוחר מדי.

 

במקרה נוסף שאירע ב-2007, קווין ויטריק מבריטניה הודיע למשתתפים בצ'ט כי הוא עומד להתאבד. מיד לאחר מכן הוא הפעיל את מצלמת הרשת שלו, נעמד על כסא, קשר חבל מסביב לצווארו ותלה את עצמו. חלק מהנוכחים בצ'ט חשבו שמדובר במתיחה או איום סרק ועודדו את ויטריק לממש את איומו, אך גולש אחר פנה למשטרה. כאשר הגיעו השוטרים לדירתו, ויטריק בן ה-42 היה כבר מת.

 

המקרה הטרגי של ויטריק מזכיר את פרשת ברנדון ודאס, 21, מפניקס, אריזונה, שהתאבד ברשת ב-2003 באמצעות ערבוב בין אלכוהול לכמות נכבדת של תרופות הרגעה. גם אז, כמה משתתפים בחדר הצ'ט עודדו את ודאס להתאבד בעוד אחרים ניסו נואשות לאתר את כתובת המגורים שלו במטרה להצילו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים