שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  אהרונוביץ': השוטרים שירו בדורס - הגיבו נכון

  השר לביטחון פנים, המפכ"ל ומפקד המחוז שיבחו את פעולת איש מג"ב שירה למוות בנהג ממזרח ירושלים, אחרי שזה דרס שלושה שוטרים. מוכתר האזור: "רצחו אדם בדם קר". אחרי פינוי הגופה, צעקו צעירים "אללה הוא אכבר" והשליכו אבנים על שוטרים

  "התגובה היתה נכונה, היה פה ניסיון לדרוס שוטרים" - כך אמר בצהריים (יום ג') השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', שהגיע לזירת פיגוע הדריסה שבו נפצעו קל שלושה שוטרי מג"ב במזרח ירושלים. המחבל שניסה לדרוס אותם נורה למוות על ידי אחד השוטרים. מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב דודי כהן, אישר כי המשטרה מעריכה שאכן מדובר בפיגוע, על פי נתוני הזירה, ולא בתקלה ברכב. "הנהג הגיע ישירות לשוטרים, והם פעלו כהלכה", אמר.

   

  בעת שהמשטרה פינתה מזירת הפיגוע את גופת המחבל - איאד עזמי עוויסאת, בן 20, תושב שכונת גב'ל מוכאבר - נשמעו מחיאות כפיים מצד תושבי הכפר, שקראו "אללה הוא אכבר". בהמשך, החלו צעירים לזרוק בקבוקים ואבנים לעבר שוטרי מג"ב וכוחות המשטרה ולהתפרע. המשטרה פעלה לפזר אותם באמצעות רימוני הלם, ובמקביל גררה מהמקום את הרכב שבו נסע המחבל.

   

  גם מפקד מחוז ירושלים במשטרה, ניצב אהרון פרנקו, אמר כי השוטר שירה במחבל "פעל כמצופה ממנו". לדבריו, "מדובר בפיגוע שבמהלכו ניסה רכב לדרוס קבוצת שוטרים שאבטחו את הריסת ביתו של המחבל מפיגוע הדריסה ברחוב יפו. הרכב דהר לעבר קבוצת שוטרי מג"ב ופגע בשלושה מהם. הקצין שעמד בצד הכוח הגיב, ירה והרג אותו".

   

  עוד אמר מפקד המחוז כי המשטרה ערוכה לאפשרות של התפתחות הפרות סדר נוספות. לדבריו, אנשי כוחות הביטחון נמצאים בקשר גם עם ראשי הכפר, על מנת להרגיע את הרוחות.


  "המחבל דהר לעבר קבוצת השוטרים" (צילום: דודי ועקנין)

   

  מנגד, מוכתר צור באהר, זוהיר חמדאן, סירב לקבל את דברי פרנקו כפשוטם: "רצחו אדם בדם קר", טען. "האיש לא דרס אף שוטר, זה שקר. מתייחסים אלינו כמו אל כלבים. עד לרגע זה שלטתי בכפר, ומהיום לא". הוא גם הזהיר מהפרות הסדר - שאכן פרצו בהמשך.

   

  פיגוע הדריסה התרחש במקביל להיערכות ביטחונית נרחבת במזרח העיר, כאשר בשכונת צור באהר נהרס ביתו של המחבל מפיגוע הטרקטור הראשון בירושלים. הרכב שבו נהג המחבל נתקע בחומת אבן,

  כשהוא מנוקב מכדורים. סביב לו נאספו עשרות מתושבי הכפר שצפו על המתרחש. המסוק המשטרתי חג מעל הזירה במשל דקות ארוכות.

   

  למרות האירועים, בהתייחסו להיערכות הביטחונית ערב החג קרא ניצב פרנקו לאזרחי ישראל לבוא ולטייל בירושלים. "אנחנו פרושים לאורך כל השנה ובמיוחד לרגל חג הפסח ומתחייבים כמשטרה לתת ביטחון מקסימלי", אמר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אהרונוביץ'. "תגובה נכונה"
  ניצב פרנקו. בואו לטייל בירושלים
  צילום: דודי ועקנין
  זירת הפיגוע
  צילום: דודי ועקנין
  מומלצים