שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נסראללה מאשר: פעלנו להעברת נשק לרצועה
  מזכ"ל חיזבאללה התייחס למעצר פעילי הארגון במצרים, והודה כי אכן פעלו להברחת נשק לעזה: "זו לא אשמה שאנו מתביישים בה". הוא תקף את מצרים על שלא יזמה פעילות ערבית נגד ישראל בעקבות התבטאויותיו של שר החוץ הטרי ליברמן

  מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, אישר אמש (יום ו') כי אחד מפעילי ארגונו שנעצר השבוע במצרים עסק בהעברת נשק לרצועת עזה. נסראללה הכחיש כי פעילי ארגונו תכננו לבצע פיגועים בשטח מצרים, ותקף את קהיר על שלא יזמה פעילות ערבית נגד ממשלת נתניהו על רקע התבטאויותיו של שר החוץ, אביגדור ליברמן.

   

  אתמול אישרה מצרים כי עצרה עשרות פעילים החשודים בהשתייכות לארגון חיזבאללה, וכעת היא חוקרת חשד לפיו תכננו לבצע פיגועים בשטחי המדינה.

  משרד התובע הכללי בקהיר הודיע כי הרשויות מחזיקות במודיעין, ולפיו 49 חברי הקבוצה תכננו לפגוע במטרות במדינה, ואף ערכו תצפיות על תעלת סואץ ועל הגבול עם רצועת עזה.

   

  לדברי נסראללה, אחד העצורים הוא פעיל חיזבאללה ממוצא לבנוני, שפעל להעברת נשק לרצועת עזה. "זה הדבר היחיד שנכון בכל הפרשה. האיש שלנו עסק בהעברת נשק לרצועה, אבל כל יתר האישומים על פיגועים במצרים הם שקר גדול", טען.

   

  מזכ"ל חיזבאללה הצהיר כי אין זו הפעם הראשונה שאנשי הארגון נעצרים בבואם להעביר נשק לרצועת עזה. "זוהי לא אשמה שאנו מתביישים בה, ואם הם מבקשים להאשים אותנו בכך, אנו מודים באשמה הזו. זהו לא חטא שאנו חייבים להתנצל עליו".

   

  עם זאת, הוא דחה בתוקף את הטענות לפיהן תכננו פעילי חיזבאללה לבצע פיגועים בשטח מצרים. "הופתענו לשמוע שהתובע הכללי המצרי מפנה את ההאשמות כלפינו, לפיהן רשת של הארגון ביקשה לפגוע בסדר ובביטחון הציבוריים במצרים, ולבצע פעילות ארגונית וביטחונית", אמר. הוא אף לגלג על הדיווחים לפיהם שילב בנאומיו מילות קוד וצופנים שהורו לפעילים על ביצוע פיגועים.

   

  "ציפינו ליוזמה מצרית על רקע ההתפתחויות בישראל"

  נסראללה אף התייחס לממשלה החדשה בישראל ולהתבטאויותיו של שר החוץ הטרי, אביגדור ליברמן, והביע תמיהה על כך שמצרים מעדיפה לפעול נגד ארגונו ולא נגד המשטר בירושלים. "שעה שבישראל הוקמה ממשלת ימין שראשיה, בעיקר ליברמן, לא הפסיקו לתקוף את מצרים ואת נשיאה, ציפינו ממצרים שתיזום פעילות ערבית כדי לדון בהתפתחות בישראל, אבל במקום זאת המשטר המצרי המשיך באותה מדיניות נגד ארגוני ההתנגדות".

   

  הוא הסביר כי מדיניותה של מצרים נעוצה בניסיונויה להתחבב על הממשל האמריקני החדש בוושינגטון. "לא הופתענו מהתגובה נגדי ונגד חיזבאללה. אמרו עלי שאני סוכן איראני ודברים נוספים, אבל המתקפה הזו באה במסגרת המתקפה נגד כל ארגוני ההתנגדות ונועדה למצוא חן בעיני האדון האמריקני של המשטר הזה", הסביר.

   

  העיתון "אל חיאת" היוצא בלונדון דיווח כי ההתארגנות עסקה בהברחת נשק מסודן לרצועת עזה, דרך מצרים.

  על פי הדיווח, לבנוני ושני פלסטינים החיים בלבנון, החשודים בהשתייכות לחוליה שפעלה במצרים, נהגו להעביר נשק מסודן ולהבריחו במצרים, ומשם לידי החמאס ברצועת עזה.

   

  אתמול מסרו גורמי ביטחון מצרים כי 15 בני אדם נעצרו בצפון סיני בחשד לייצור רקטות, שהיו אמורות להיות מועברות לארגוני הטרור ברצועת עזה. המקורות מסרו כי הרשויות החרימו מבית מלאכה בעיירה שייח זואווייד שבסיני, סמוך לרפיח, את החלקים החיצוניים של יותר משישים רקטות.

   


  פורסם לראשונה 10/04/2009 20:53

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נסראללה. מודה
  צילום: AFP
  תקף את מצרים. ליברמן
  צילום: אלי מנדלבאום
  מומלצים