שתף קטע נבחר

ההולנדי שיצר את "סרט הקוראן": אכין סרט המשך

האיש שהסעיר את העולם המוסלמי באמצעות סרט שבו טען שהקוראן מספק השראה לטרור, הצהיר שיפרסם בשנה הבאה סרט חדש. הוא אמר שהסרט יהיה שונה מקודמו, אך לא פירט

חבר הפרלמנט ההולנדי הימני, חירט וילדרס, שהסעיר מוסלמים ברחבי העולם כשפרסם בשנה שעברה סרט בגנות האיסלאם, מתכנן ליצור סרט המשך - כך אמר בראיון שפורסם היום (ה') בעיתון ההולנדי "דה טלחרף".

 

וילדרס, מנהיג מפלגת "חירות" שבאופוזיציה, העריך כי הכנת הסרט תושלם בשנה הבאה. לדבריו, הסרט יהיה שונה מסרטו הקצר הראשון "פיטנה", שהציג לסירוגין צילומים מפיגועי טרור ופסוקים מהקוראן וטען כי האסלאם מהווה השראה לטרור. לטענת וילדרס, הקוראן הוא "ספר פשיסטי" ויש לאסור את הפצתו.

 

"זהו השלב הבא", אמר וילדרס בראיון. מפלגתו של וילדרס מחזיקה בתשעה מושבים בבית התחתון של הפרלמנט בהאג, שבו 120 מושבים. בעקבות פרסום סרטו הראשון, מנעה בריטניה מווילדרס לבקר בשטחה בחודש פברואר, לאחר שהגדירה אותו כ"איום על הסדר הציבורי".

 

לאחר שגורש מבריטניה, מיד לאחר נחיתתו בממלכה, התחזקה באופן משמעותי התמיכה בו. אם הנתונים שהופיעו בסקר שפורסם בתחילת מרס יהיו נכונים ביום הבחירות, מפלגתו (PVV) - הדוגלת בהקשחת חוקי ההגירה - צפויה להפוך לגדולה ביותר בפרלמנט.

 

בתחילת השנה קבע בית משפט באמסטרדם שיש להגיש נגד וילדרס כתב אישום בגין דבריו בגנות האיסלאם. עם זאת, עד היום טרם הוגש נגדו כתב אישום בנושא. לאחרונה דווח כי וילדרס, שביקר בשנה שעברה בישראל, הוזמן להציג את סרטו בהקרנה חגיגית בגבעת הקפיטול.

 

ראש העיר רוטרדם, אחמד אבו-טלב, יליד מרוקו, אמר בתגובה לכוונת וילדרס להכין סרט חדש: "אני מקווה שהוא ימצא במאי טוב, משום שהראשון שלו לא היה כל כך מוצלח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חירט וילדרס: זה השלב הבא
צילום: AP
מומלצים