שתף קטע נבחר

בן 39 ורוצה לעבוד במכירות? לא דרך מנפאואר

מובטל בן 39 עם ניסיון במכירות, פנה לחברת ההשמה מנפאואר על מנת שימצאו לו עבודה בתחום. בחברה הפנו אותו למחלקה שנקראת מנפאואר young, שבה אמרו לו שהוא זקן מדי. תגובת החברה: שם המחלקה מטעה, אנחנו מטפלים בכולם

אם אתם בני 30 פלוס ורוצים לעבוד במכירות, במנפאואר מפקפקים בקיומכם. כך לפחות עולה מהמקרה של ש' (39), מובטל ממרכז הארץ שפנה לאחד מסניפי החברה וביקש לעבוד במכירות.

 

"עבדתי בעבר בתחום המכירות גם כמנהל וגם כמוכר" מספר ש', "לאחרונה פוטרתי והתחלתי לחפש עבודה. אני לא בוחל בשום עבודה וראיתי שבתחום המכירות יש כרגע ביקוש לעובדים. שאלתי על מכירות שטח ואמרו לי שעיקר הביקוש לעובדים הוא בשירות לקוחות. הפנו אותי למנפאואר young, אגף בחברה שמטפל בצעירים בלבד והדגישו שהם היחידים שמטפלים בתחום הזה. כשהגעתי לנציגת השירות במן פאוור young היא אמרה לי שהם מעדיפים חבר'ה צעירים בשנות ה-20 ולא 'מבוגרים' כמוני. שאלתי אותה למה, והיא אמרה שזו בקשה שמגיעה מהחברות שמזמינות את השירותים הללו".

 

"יש כאן מצב מצחיק", אומר ש', "מצד אחד כשאתה מדבר על מכירות מפנים אותך למחלקה שמטפלת בצעירים ומצד שני כשאתה פונה למחלקה שמטפלת בצעירים אומרים לך שאתה לא מספיק צעיר בשבילם. אז איך אני ואחרים כמוני יכולים, בדיוק, למצוא עבודה במכירות?".

 

בהנהלת מנפאואר לא מכחישים את הסיפור אך מציעים לו פרשנות אחרת: "כיום כל המשרות הקשורות במוקדי שירות ומכירות, מטופלות על ידי חטיבת Manpower Young" נמסר מהחברה, "החטיבה מטפלת בכל הפניות המגיעות אליה ללא קשר לגיל המועמד. כל מועמד מתקבל לעבודה במוקדים אלו בהתאם לדרישת הלקוח, כישוריו והתאמתו לתפקיד".

 

"שמה של החטיבה מייצג את הרוב המוחלט של הפניות אליה, המתבצעות על ידי צעירים בשנות ה-20 לחייהם. ייתכן ויש צורך לשנות את שם החטיבה ומנפאואר ישראל תבחן זאת בזמן הקרוב. בעניין התשובה שקיבל המועמד שגילו 39: יועצת ההשמה טעתה והתשובה שניתנה שגויה. מנפאואר תשמח להמשיך ולטפל במועמד בתקווה למצוא עבורו עבודה בהקדם".

 

הידיעה התקבלה במייל האדום

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החברות דורשות עובדים צעירים
צילום: רויטרס
מומלצים