שתף קטע נבחר

"היה מעצור באקדח, החבר סייע והרג את המחבל"

תושב בית חגי שנתקל בפלסטיני החמוש בסכין והתעמת עמו שיחזר בשיחה עם ynet את ארועי הבוקר. במועצת יש"ע שבו וקראו שלא לקצץ באבטחת ההתנחלויות

"נס גדול היה פה". כך אמר ל-ynet עוזיאל שינטופ, תושב בית-חגי, שנתקל במחבל שחדר הבוקר (יום ו') להתנחלות ויחד עם חברו לכיתת הכוננות התעמת עמו לפני שנורה למוות. כוחות צה"ל ממשיכים בסריקות סמוך ליישוב, כדי לוודא שהמחבל פעל לבדו. אף ארגון לא נטל אחריות על המעשה.

 

שינטופ סיפר על השתלשלות הארועים: "קבעתי עם חבר שלי שיאסוף אותי בתחנת ההסעה. החבר ראה אדם חשוד המסתובב בישוב. הוא הגיע אלי עם הרכב ואמר לי שלפני שנצא - נבדוק את החשוד".

 

"נכנסתי לרכב, הגענו אליו עם הרכב ושאלנו אותו מיהו. אז המחבל שלף סכין וניסה לתקוף את החבר שלי. תוך כדי מאבק שלפתי את האקדח אבל היה לי מעצור. המחבל דקר אותי קלות ברגל. החבר שלי לקח את האקדח, שחרר את המעצור, ירה באקדח והרג את המחבל", סיפר. לדברי שינטופ, המחבל לא אמר דבר בעת העימות.

  

במועצת יש"ע שבו וקראו בעקבות ניסיון הפיגוע שלא לקצץ במרכיבי האבטחה בהתנחלויות, כפי שתוכנן לאחרונה. "הפיגוע הבוקר מוכיח את חשיבותו של מערך הגנת היישובים באבטחה שבזכותו, באמצעות כיתת הכנוננות של היישוב, נמנע אסון גדול". היישוב בית חגי אינו מוקף בגדר, בשל התנגדות התושבים לכך, אך יש סביבו אמצעי אבטחה אחרים.


"היה פה נס גדול", מזירת האירוע (צילום: צפריר אביוב)

 

האשמות כלפי מדיניות הממשלה

בנוסף, האשימו במועצת יש"ע כי "הלחצים המופעלים על ישראל כדי להקים מדינה לארגוני הטרור מעודדת את המחבלים". בהתייחסם לפרסומים השבוע אודות העמדה האמריקנית שקושרת כביכול היענות לדרישות הבית הלבן עם טיפול באיום האיראני, אמרו במועצה: "כשמשווים בצורה לא מוסרית ומקוממת בין איום הגרעין האיראני למפעל ההתיישבות החלוצי ביש"ע, ארגוני הטרור מקבלים רוח גבית למעשיהם הנפשעים".

 

גורם בכיר באוגדת יהודה ושומרון שיבח בשיחה עם ynet את פעולת שני

האזרחים שלדבריו פעלו בצורה נחושה, חתרו למגע ומנעו אסון כבד ופגיעה בחיי אדם.

 

בועד מתיישבי בנימין והשומרון אמרו לאחר הפיגוע כי "רצף אירועי הטרור של הימים האחרונים - רצח השוטרים בבקעה, רצח הנער בבת עין, זריקת בקבוקי תבערה סמוך לקרני שומרון וניסיון הרצח בבית חגי - הם תוצאה ישירה של מדיניות הסרת המחסומים של שר הביטחון אהוד ברק". הם קראו לראש הממשלה נתניהו לשים קץ למה שהגדירו כ"הפקרות ביטחונית".

 

המטה העולמי להצלת העם והארץ הודיע כי יעניק פרסים כספיים ותעודות הוקרה לשני האזרחים שהתעמתו עם המחבל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הכניסה ליישוב, הבוקר
צילום: צפריר אביוב
כוחות צה"ל ערכו סריקות
צילום: צפריר אביוב
מומלצים