שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חוברת שתופץ לניצולי שואה: אלו זכויותיכם
  החוברת שהוכנה על-ידי מרכז הארגונים של ניצולי השואה מובאת ב-ynet במלואה לראשונה. "יש לפעול בנחרצות כדי לדאוג בהקדם לרווחתם של ניצולי שואה, שזכאים בין היתר למידע אמין", אומר יו"ר המרכז נח פלוג
  ניצול שואה, דע את זכויותיך: במסגרת הפעולות למען ניצולי שואה החיים בישראל ובמסגרת מאמץ לספק להם את מירב המידע שעשוי לסייע להם במיצוי זכויותיהם, הוקם באחרונה מרכז מידע לניצולים. כעת, לקראת יום השואה החל ביום שלישי השבוע, מוציא לאור מרכז הארגונים של ניצולי השואה חוברת מידע מקיפה לניצולים, שבה כל ניצול שואה ממעגל ראשון ושני יוכל למצוא את המידע הרלבנטי שיוכל לסייע לו במיצוי זכויותיו.

   

  • ynet מציג כאן לראשונה את החוברת במלואה , ובה בין היתר כל הטפסים הרלוונטיים.

   

  בימים אלו מגיעים העותקים הראשונים למרכז הארגונים, שם מקווים להצליח לגייס את התקציב הנדרש לשליחתה באופן מסודר ובהקדם האפשרי לכל ניצולי השואה החיים בישראל, הן בדיוור ישיר והן בכנסים הייעודיים או באמצעות ארגוני ניצולי השואה.

   

  החוברת, שבחיבורה נעזר המרכז  בעו"ד אביבה סילברמן מעמותת אביב לניצולי שואה, מחולקת לארבעה פרקים:

  • הראשון מוקדש למקבלי קצבה חודשית בעקבות רדיפת הנאצים, עם פירוט ההטבות הנלוות לקצבאות, שחלקן ניתנות אוטומטית וחלקן מותנות במילוי טפסים.
  • השני מוקדש לניצולי שואה שאינם מקבלים קצבה, ובה סקירה של התוכניות וקריטריונים לזכאות לקצבה והטבות שונות.
  • פרק נוסף מיועד לכלל ציבור ניצולי השואה ומתאר אילו הטבות ניתן לקבל מהקרן לרווחת ניצולי שואה, מהתאחדות עולי רומניה, מהוועד המרכזי היהודי של יוצאי אוסטריה ועוד.
  • הפרק הרביעי כולל טפסים ממולאים לדוגמה.

   

  "חוברת מידע זו מהווה צעד נוסף בשורת פעילויות למען מיצוי זכויותיהם של ניצולי שואה", אמר ל-ynet נח פלוג, יו"ר מרכז הארגונים. "הטבע עושה את שלו ומספר הניצולים הולך ופוחת. לפיכך, יש לפעול בנחרצות כדי לדאוג בהקדם לרווחתם של ניצולי שואה, שזכאים בין היתר למידע אמין".

   

  במרכז הארגונים מביעים תקווה כי משרדי הממשלה הרלוונטיים יפעלו נחרצות כדי שכל ניצולי השואה, בסופו של תהליך, יקבלו בהקדם האפשרי את החוברת ובאמצעותה יגיעו למימוש הזכויות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מעטיפת החוברת
  צילום: ששון תירם
  "הטבע עושה את שלו" נח פלוג
  צילום: ששון תירם
  מומלצים