שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ליברמן: הזמנת אחמדינג'אד מעידה על מטרת דרבן
  שר החוץ תקף את הכינוס מחר בג'נבה, וציין את סמיכותו ליום הזיכרון לשואה. ליברמן הודה למדינות המחרימות את הוועידה וקרא למדינות נוספות ללכת בעקבותיהן

  "ועידה בינלאומית בה גזען דוגמת אחמדי-נג'אד, המטיף השכם והערב לחיסולה של מדינת ישראל, מוזמן להשתתף ולשאת בה נאום מרכזי – מוכיחה את מטרת הועידה ואופייה". כך אמר היום (א') שר החוץ, אביגדור ליברמן, יממה לפני פתיחת ועידת האו"ם לענייני זכויות אדם בג'נבה.

   

  הודעתו של שר החוץ פורסמה שעות לאחר הודעת אוסטרליה והולנד, בדבר אי השתתפותן בארוע שזכה לכינוי "דרבן 2", על שם הוועידה הראשונה שנערכה ב-2001 בדרבן שבדרום אפריקה, ובה התקבלה החלטה המקבילה בין הציונות לגזענות. הוועידה הנוכחית אמורה לאשרר את החלטות הכינוס הקודם.

   

  "ישראל מודה למדינות שכבר הודיעו שידירו את רגליהן מועידת הצביעות הנפתחת מחר בג'נבה, וקוראת למדינות נוספות ללכת בעקבותיהן", הוסיף ליברמן והסביר כי ישראל החליטה שלא להשתתף בוועידה

  כי הגיעה למסקנה שמטרתה - התקפה נוספת על ישראל, כפי שנעשה בועידת דרבן הראשונה, "שהשתלחה בישראל בפראות", כהגדרתו.

   

  שר החוץ התייחס גם לעיתוי הכינוס הבין לאומי בחסות האו"ם ואמר כי "ישראל אינה יכולה להתעלם מהעובדה שהוועידה בה משתתף מכחיש שואה סדרתי, מתקיימת באותו יום ממש בו מציין העם היהודי את יום השואה, לזכרם של ששה מיליוני יהודים שנרצחו באירופה בידי גרמניה הנאצית ועוזריה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ליברמן. מברך את המחרימות
  צילום: אלי מנדלבאום
  מומלצים