שתף קטע נבחר

האם שהתעללה בהוראת אליאור חן: אני מצטערת

האם מ', ששני ילדיה ספגו התעללות מזוויעה מ"כת הסדיסטים" ואחד מהם סובל מנזק מוחי קשה, העידה לראשונה כעדת מדינה במשפטם של ארבעת חסידי "הרב" - המתנהל בדלתיים סגורות. "את שקרנית", צעק לעברה אחד הנאשמים

התעללה בילדיה - ועכשיו היא מבקשת מהם סליחה. מ', האם המתעללת מביתר עילית שילדיה נפגעו קשות בפרשת "כת הסדיסטים" בראשות "הרב" אליאור חן, העידה היום (ד') בבית המשפט המחוזי בירושלים נגד ארבעה מחסידיו של חן, המואשמים גם הם בהתעללות בילדיה. במהלך הדיון התקשתה האם לשלוט בעצמה, פרצה בבכי מספר פעמים ואמרה כי היא מצטערת על מה שקרה לילדיה. לאחר מכן פנתה אל הנאשמים, ואמרה כי גם עליהם להצטער.

 

האם העידה במשך שש שעות בפני השופטת השופטת נאוה בן אור, כשלאורך הדיון כולו היו תמונות שני הילדים מונחות מולה על דוכן העדים. במהלך הדיון נרשמו דין ודברים בינה לבין אחד הנאשמים, שצעק לעברה: "את שקרנית, למה את מנסה להפיל עלינו דברים שעשית בעצמך?". את פרטי העדות עצמם לא ניתן לפרסם, שכן המשפט מתנהל בדלתיים סגורות.

 

לפי החשדות בפרשה, שני הילדים, בני שלוש וארבע, עברו מסכת התעללות מזוויעה. בין היתר, בוצעו בהוראתו של חן "תיקונים" בילדים, שכללו טלטול, הכאה, כפיתה, שריפת איברים, האכלה בצואה והשקיה במשקאות משכרים - כל אלה במטרה "להוציא מהילדים את השדים והמזיקים אשר שוכנים בהם". כתוצאה מכך, נגרם לאחד הילדים נזק מוחי קשה.


האביזרים ששימשו במסכת ההתעללות (צילום: גיל יוחנן)

 

מספסל הנאשמים לדוכן העדים

בחודש שעבר נחתם הסדר טיעון בין האם לפרקליטות מחוז ירושלים, שבמסגרתו הפכה לעדת מדינה, ומסרה הודעה מפורטת למשטרה נגד חן ונגד ארבעת חסידיו המואשמים גם הם בפרשה - אברהם אסקלצ'י, דוד קוגמן, רועי צורף ושמעון גבאי. חן עצמו נמלט בעקבות חשיפת הפרשה לברזיל, ובימים אלה מתקיימים הליכים להסגרתו לישראל.

 

על פי הסדר הטיעון, האם הודתה בכתב אישום מתוקן, המייחס לה התעללות בילדיה בדרך של מחדל, ויוטלו עליה חמש שנות מאסר. הסדר הטיעון אושר על ידי בית המשפט, ובעוד כשבועיים אמור שופט בית המשפט המחוזי צבי סגל להחליט אם לקבל את גם את העונש.

 

לפני כשבועיים התיר בית המשפט לפרסם חלקים מהודעתה החדשה של מ' במשטרה, שבה היא מפלילה את חן וחסידיו. החלקים שלא הותרו לפרסום נוגעים לחן עצמו, שכאמור, עדיין נמצא בברזיל.

 

האם, שכבר עמדה על דוכן הנאשמים, הגיעה היום לראשונה לבית המשפט במעמד של עדה, והגעתה עורר סערה גדולה באולם. חקירתה הראשית במשפטם של הארבעה צפויה להימשך גם מחר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התעללה והתנצלה. מ'
צילום: גיא אסיאג
באדיבות משטרת ישראל
בהליכי הסגרה. אליאור חן
באדיבות משטרת ישראל
מומלצים