שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מאה ימים בבית הלבן: התמיכה באובמה רק עולה
  לפי סקרים שפורסמו בארה"ב בסוף השבוע, תמיכת הציבור האמריקני בנשיא גבוהה כיום אף יותר מאשר לאחר השבעתו, ועומדת על 69-73 אחוז

  תמיכת הציבור האמריקני בנשיא אובמה גדולה כיום עוד יותר מאשר לאחר השבעתו - כך עולה מסקרים המתפרסמים היום (א') בארה"ב לקראת ציון מאה הימים הראשונים לכהונתו בבית הלבן. על פי סקר של מכון המחקר"פיו", 73 אחוז מהאמריקנים תומכים בנשיא אובמה, ולפי סקר של "וושינגטון פוסט" ורשת ABC תומכים בו 69 אחוז. לפי "פיו", ל-46 אחוז מהנשאלים הרשומים כרפובליקנים יש דעה חיובית על אישיותו של אובמה, גם אם אינם מסכימים עם מדיניותו.

   

  התמיכה באובמה גדולה, למרות שבכמה מקרים אין תמיכה סוחפת במדיניותו. כך למשל, רק רוב זעום של האמריקנים תומך בהחלטתו לחשוף פרטים על עינויי חשודים בטרור, ולנוכח האפשרות שמעורבים במתן אישור למדיניות הזו יועמדו לדין. סקר אחר מצביע על כך שרוב קטן מאמין שעינויים בחקירה הביאו לאיסוף מידע מודיעיני חשוב.


  אובמה יצא ביום ראשון לשחק גולף במרילנד (צילום: AP)

   

  בסקר של מכון "פיו" (שניבא בצורה המדויקת ביותר את תוצאות שתי מערכות הבחירות האחרונות לנשיאות), מתברר שהתמיכה גדולה במיוחד במדיניות החוץ של אובמה.

   71 אחוז מהאמריקנים תומכים בתוכנית הנסיגה מעיראק, במדיניות שלו כלפי אפגניסטן, בהפחתת הסנקציות על קובה ובהתייחסות שלו להתחממות כדור הארץ.

   

  שיעור דומה של הנשאלים תומך גם במדיניותו של אובמה להידבר עם מנהיגים זרים עוינים, כפי שהתבטא בחילופי הדברים ולחיצת היד עם נשיא ונצואלה הוגו צ'אבס בכינוס מדינות אמריקה, בשבוע שעבר בטריננידד.

   

  הציבור מסכים עם נשיאו גם בנושאים פנימיים. שני שלישים מרוצים מהטיפול של אובמה בכלכלה, אם כי רק רוב מצומק של 51 אחוז תומך בדרך שבה הוא מגדיל את הגרעון התקציבי.

   

  הסקרים מלמדים על כך שאובמה מצליח לשכנע את הציבור האמריקני בעמדותיו. למרות השפל הכלכלי, 55 אחוז אופטימיים לגבי העתיד הכלכלי. שיעור עצום של 90 אחוז מהאמריקנים סבורים כעי הוא מנהיג הנכון להאזין לעמדות שונות ומבין את האזרח הפשוט.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים