שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  סקר ליום העצמאות: מה גורם לישראלים לחייך?
  ישראלים אוהבים לחייך, למרות המצב המדיני והמשבר הכלכלי. סקר לקראת יום העצמאות בדק את הרגלי החיוך שלנו: דתיים ושומרי מסורת מחייכים יותר, הירושלמים אלופי החיוך ושל מי החיוך היפה ביותר בישראל? בר רפאלי כמובן. וכן, זה גם טוב לבריאות

  מתי חייכתם בפעם האחרונה? כנראה שלא מזמן. סקר ישראלי חדש מגלה כי מרבית הישראלים סבורים שיש סיבה לחייך למרות המשבר הכלכלי, המצב המדיני והצרות האישיות. הסקר החדש נערך עבור ynet ביוזמת "כללית סמייל" הרשת לרפואת שיניים בקרב 497 ישראלים על ידי מכון מרקט ווטש. וגם המחקרים מוכיחים שזה כדאי.

   

  כן, אנשים שמחים אנרגטיים וחייכנים חולים פחות, כך על פי מחקרים שפורסמו בשנים האחרונות. אחד מהם גילה כי די בתחילת הנעת השפתיים לקראת חיוך מלא, כדי לגרום לנו להרגיש טוב יותר. מחקר נוסף שפורסם בכתב העת לרפואה פסיכוסומטית, מצא כי אצל אנשים חייכנים ישנן רמות נמוכות יותר של אדרנלין, נוראדרנלין וקורטיזול, הקשורים בתהליכי סטרס בגוף.

   

  דתיים ושומרי מסורת מחייכים יותר

  ומה קורה בארץ? מהסקר החדש שנערך לקראת יום העצמאות, עולה כי 68% מהישראלים סבורים שבישראל של 2009 יש סיבה לחייך. רוב החייכנים הם בני המגזר הדתי (85%) והמסורתי (72%) בהשוואה לחילוניים אצלם רק 62% נוהגים לחייך באופן תדיר.

   

  הירושלמים - הכי מחייכים

  בהשוואה בין איזורי הארץ השונים, עולה כי הירושלמים מרבים לחייך (78%) יותר מתושבי גוש דן (62%). לעומת זאת, דור המייסדים של המדינה, בני 65 ומעלה, מרגישים פחות שיש סיבה לחייך. עוד נמצא כי 73% מבעלי ההכנסה הממוצעת ומעלה מחייכים, בהשוואה ל-57% בלבד מבעלי ההכנסה מתחת לממוצע. 75% מבעלי ההשכלה העל תיכונית או האקדמית מחייכים יותר בהשוואה לאלה בעלי השכלה תיכונית בלבד.

   

  גורם מספר 1 לחיוך: המשפחה

  הגורם העיקרי שיעלה חיוך על פניהם של הישראלים הם בני המשפחה, יותר מאשר הומור או קידום בעבודה: 40% מכלל האוכלוסייה ציינו את בני המשפחה כגורם העיקרי לחיוך מבין הנושאים שהוצגו להם. נתון זה בולט בעיקר בקרב בקבוצת הגיל 25-44 המאפיינת משפחות צעירות (46%), בהשוואה לשאר קבוצות הגיל. וכן בקרב תושבי השרון (58%) המחייכים למראה בני משפחה, בהשוואה לשאר האזורים הגאוגרפיים.

   

  גברים נהנים יותר מבדיחות

  הגורם השני המהווה מניע לחיוך הוא הומור או בדיחה טובה: 27% מקרב הישראלים ציינו זאת כגורם לחיוך. רוב אלה המתמוגגים מדאחקה טובה הם הגברים (34%) בהשוואה לנשים אצלן רק 21% מחייכות.


  בר רפאלי. החיוך הסלבי היפה ביותר (צילום: AP)

   

  ממצא נוסף מהסקר מראה כי,אנו מגיבים בחיוך כאשר מחייכים אלינו: 20% מהאוכלוסייה ציינו שהגורם העיקרי עבורם לחיוך הוא: "מישהו שמחייך אלי". כ-20% מהאוכלוסייה, רובם גברים צעירים, מאמינים כי חיוך יכול לקדם אותם הכי הרבה בדייט או במציאת בן או בת זוג.

   

  החיוך כאמצעי מקדם בחיים

  למרות שיעורי הפיטורין ואחוזי האבטלה הגבוהים אצלנו, 2% בלבד ממשתתפי הסקר דירגו קידום בעבודה כגורם החיוך הנמוך ביותר. לעומת זאת, כרבע מהאוכלוסייה (24%) חושבים כי החיוך בכל זאת יקדם אותם בראיון העבודה. מעל לשליש מהאוכלוסייה (38%), בעיקר נשים, מסרו כי חיוך יכול לקדם אותם הכי הרבה בחינוך הילדים . 8% בלבד ציינו שמשהו יפה שמישהו עשה למענם גורם להם לחייך.

   

  גם בחיוך - בר רפאלי במקום הראשון

  ומי הסלבס בעלי החיוך המצודד ביותר? רוב משתתפי הסקר בחרו בדוגמנית בר רפאלי כבעלת החיוך היפה ביותר,

  רובם גברים. הנשים בחרו בחיוכה של יעל אבקסיס. במקום השלישי דורג נשיא ארצות הברית ברק אובמה. כעשירית מהנשאלים סברו כי פליט האח הגדול שימי תבורי, הוא בעל החיוך היפה ביותר. 


  פורסם לראשונה 28/04/2009 12:43

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים