שתף קטע נבחר

מופז רוצה את ראשות ועדת החוץ והביטחון?

לאחר שהעבודה לא הצליחה למנות ח"כ לתפקיד, הוא הופקד לשליש הראשון של הקדנציה בידי קדימה וצחי הנגבי. כעת דורש מופז להעלות את העניין להצבעה בסיעה - אם כי לא ברור עד כמה יש לו סיכוי מול הנגבי בהצבעה כזו

שאול מופז לוטש עיניים לתפקיד יו"ר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת. מופז, בעבר שר הביטחון, רמז אתמול (ה') במהלך ישיבת סיעת קדימה כי הסיעה צריכה לקבל החלטה אם לקבל את ראשות הוועדה - ואם כן, להחליט מי יעמוד בראשה.

 

אף שאין לה "שיניים" ביצועיות, ועדת החוץ והביטחון נחשבת לוועדה היוקרתית בכנסת, ובדרך כלל עומד בראשה ח"כ מהקואליציה. אולם בכנסת הנוכחית, הולך ומסתמן כי הוועדה תישאר בידי מפלגת האופוזיציה הגדולה, לאחר שיו"ר העבודה ושר הביטחון, אהוד ברק, לא הצליח למנות מועמד לתפקיד מטעם סיעת העבודה - שקיבלה אותו במסגרת ההסכמים הקואליציוניים לשליש הראשון של הקדנציה.

 

ח"כ אופיר פינס נחשב למועמד מוביל לתפקיד, אולם סירב לקבל את המינוי מידיו של ברק, ודרש כי הסיעה עצמה תאשר את מינויו. פינס סירב לסגת מהתנגדותו למהלכיו הפוליטיים של ברק ולהיכנע לתכתיביו הפוליטיים, ועל כן לא מונה לתפקיד, שנותר מיותם. 

 

לנוכח המצב, סיכמו ברק וראש הממשלה בנימין נתניהו כי בתפקיד ימשיך יו"ר הוועדה הנוכחי, ח"כ צחי הנגבי מקדימה, הנהנה מאמונם של השניים. אלא שכאמור, מופז רמז לפתע כי גם הוא מעוניין למלא את התפקיד. אם אכן מתכוון מופז להתמודד עליו, ייתכן כי כבר ביום שני הקרוב תקיים סיעת קדימה הצבעה חשאית שתקבע מי יעמוד בראש הוועדה.

 

מופז עדיין לא הודיע באופן רשמי אם יתמודד, אולם הנגבי הבהיר כי הוא מעוניין להמשיך בתפקידו. "כלל לא בטוח שמופז יתמודד בהצבעה חשאית", אמרו בכירים בקדימה. "הנגבי יודע שסיכוייו לנצח גבוהים, ולכן הוא בעד הצבעה. מאידך, ייתכן שמופז יחליט לא להתמודד".

 

סיעת קדימה אישרה במהלך הישיבה את רשימת נציגיה בוועדות הכנסת: ח"כ יואל חסון יעמוד בראשות הוועדה לביקורת המדינה, השר לשעבר מאיר שטרית

ינהל את ועדת המדע והטכנולוגיה, ובמהלך השליש הראשון של הקדנציה תנהל קדימה את ועדת החוץ והביטחון. לאחר מכן, יועבר התפקיד למועמד מטעם הליכוד, וקדימה תזכה בראשות ועדת הכלכלה.

 

ומי לא יצטרך להתערב במאבק, אם יהיה כזה, בין מופז להנגבי? יושבת הראש ציפי לבני, שתצא במוצאי שבת לכינוס איפא"ק בארצות הברית, ולא תשתתף בהצבעה. לבני מינתה את דליה איציק, רוני בר און ואת צחי הנגבי לקבוע את שיבוצי חברי הכנסת בוועדות, ועל כן - מעורבותה בנושא פחות בשלב זה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מופז. רומז
צילום: גיל יוחנן
הנגבי. נהנה מאמון
צילום: דודי ועקנין
מומלצים