שתף קטע נבחר

הממשלה תבחן קיצוץ בעלויות האבטחה לשרים

צוות בין-משרדי יבחן אם ניתן לצמצם את הוצאות האבטחה הגבוהות של אבטחת השרים. ראש הממשלה נתניהו הבהיר לשרים: הדבר אינו נתון לשיקול דעתכם, נפעל בכפוף לשב"כ

האם צפוי צמצום באבטחה לשרים? הממשלה החליטה היום (א') על הקמת צוות בין-משרדי שיבחן אם ניתן לצמצם את העלויות הגבוהות של אבטחת השרים. מזכיר הממשלה, צבי האוזר, מונה לרכז את עבודת הצוות. יש לציין כי ממשלת נתניהו מונה 30 שרים ועלויות האבטחה גבוהות מהרגיל.

 

שר התשתיות עוזי לנדאו העלה את הנושא במסגרת הדיון על תקציב המדינה. ראש הממשלה בנימין נתניהו הבהיר כי נושא האבטחה אינו נתון לשיקול דעתם של השרים וכי הוא כפוף להנחיות השב"כ. 

 

עם זאת, נאמר כי השב"כ רק מנחה את צרכי האבטחה - אבל אינו מממן את העלויות הגבוהות מתקציבו. אחד השרים העיר כי אם הגוף המנחה היה גם הגוף המממן, ייתכן שבסופו של דבר העלויות היו יותר נמוכות.

 

הצוות יכלול שרים ונציגים מהגופים הממונים על הביטחון, כשהמטרה היא לחסוך כמה שאפשר בעלויות הכבדות.

 

היום אחר הצהריים אישרה הממשלה את הצעתו של שר האוצר יובל שטייניץ להותיר את גידול

ההוצאה השנתית במסגרת תקציב המדינה על 1.7 אחוזים בלבד, ל-2009 ו-2010.

 

במסגרת ההחלטה אושרה חריגה מיעד הגירעון הקבוע, שעומד על אחוז בודד מהתוצר הלאומי הגולמי (תל"ג), בשל הירידה החדה בהכנסות המדינה ממסים. המטרה היא להחזיר את הגירעון באופן הדרגתי עד שנת 2014 למסגרתו המקורית. 

 

לפיכך, יעד הגירעון יעמוד השנה על כ-45 מיליארד שקל, כ-6 אחוזים מהתל"ג. בהתאם להגדלת ההוצאה ב-1.7 אחוזים נוספים ב-2010, יעמוד הגירעון בשנה הבאה על 5.5 אחוזים מהתל"ג, כ-41 מיליארד שקלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוצה לקצץ. השר לנדאו
צילום: דנה קופל
מומלצים