שתף קטע נבחר

נתניהו מושך לאיראן? ארה"ב: זה לא מציאותי

שבועיים לפני הפגישה בין ראש הממשלה לנשיא האמריקני, מבהיר בכיר בממשל כי "אובמה מתייחס לאזור כאל מכלול. ניסיון לבודד את הבעיות לא משקף את המציאות"

ישראל מנסה להעלות לראש סדר העדיפויות את בעיית הגרעין האיראני, אולם בכירים בוושינגטון סבורים כי שאיפת הממשלה בירושלים תיתקל בקשיים מול הממשל האמריקני. "הניסיון לבודד את הבעיות אינו משקף את המציאות", אמר בכיר אמריקני ל"ניו יורק טיימס".

 

מיום כניסתם לתפקיד מנסים ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ושר החוץ, אביגדור ליברמן, לגבש מדיניות ישראלית בהתאם למשנתם - עליה רמזו בהזדמנויות אינספור. בעוד כשבועיים ייפגש נתניהו עם נשיא ארצות-הברית, ברק אובמה, והוא צפוי להבהיר לו את החשש הכבד בישראל מהתגרענות איראן ואת תביעתה להסרת האיום.

 

לדברי בכיר בממשל, האמריקנים רואים את הדברים קצת אחרת. "הנשיא אובמה מתייחס לאזור כאל מכלול. ניסיון לבודד את הבעיות לא משקף את המציאות. יהיה הרבה יותר קל להקים קואליציה שתתמודד מול איראן, אם תהיה התקדמות בתהליך השלום". הבכיר הבהיר כי ארצות-הברית קושרת בין הסוגיה הפלסטינית והאיראנית.

 

בימים אלה מתקיים בארצות הברית הכינוס השנתי של איפא"ק, השדולה למען ישראל בוושינגטון.

ראש מטה הבית הלבן, רם עמנואל, שב והבהיר באירוע סגור כי "יכולתנו לעמוד מול איראן תלויה ביכולתנו להשיג התקדמות בחזית הפלסטינית. פתרון הסכסוך יאפשר להתקדם בטיפול האיום העיקרי של איראן".

 

זמן קצר לפני כן אמר השגריר המיועד בוושינגטון, מייקל אורן, שהוא לא מאמין כי "ישראל תאפשר לאיראן השגת נשק גרעיני". לדבריו, "ישראל מוציאה את נשמתה כדי להשיב הביתה חייל אחד - גלעד שליט. מדינה כזו לא תישאר אדישה לאיום על 7.4 מיליון אזרחיה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. מגבש מדיניות
צילום: AFP
אובמה. תמונה כוללת
צילום: AFP
מומלצים