שתף קטע נבחר

חשד באשדוד: ילדים קיימו יחסים עם בת 10

משטרת אשדוד וגורמי הרווחה בעיר בודקים פרשה קשה, במרכזה עומדת ילדה בת 10 שקיימה יחסי מין עם לפחות 8 ילדים מבית ספרה. גורמים בבית הספר טענו כי הילדה מוכרת כבעלת "מיניות מאוד מפותחת", אך במקביל נטען כי גורמי הרווחה התעלמו מדיווחים קודמים אודותיה

מה התרחש בשבועות האחרונים בין ילדה בת 10, לבין קבוצת ילדים בני גילה? את השאלה הזו בודקים גורמי רווחה באשדוד, לאחר שבית הספר שבו לומדת הילדה דיווח כי נהגה לקיים יחסי מין מלאים בהסכמה עם ילדים רבים לאחר שעות הלימודים, ואף צפתה עמם בסרטים פורנוגרפים. גורמים בבית הספר טענו כי מדובר בילדה "בעלת מודעות מינית מפותחת", וכי גורמי הרווחה התעלמו מדיווחים קודמים על התנהגותה החריגה.

 

דיווחים ראשונים על הפרשה הגיעו כבר לפני שבועיים להורי תלמידים בבית הספר, לפיהם המעשים התבצעו בין הילדה לילדים בני גילה, המתגוררים בשכונת מגוריה. על פי החשד, הילדה קיימה יחסי מין עם הילדים בהזדמנויות שונות, אך נראה כי עשתה זאת מרצונה וכי הילדים לא כפו עצמם עליה. יצוין כי קיום יחסים עם ילדה בגיל זה הינה עבירה פלילית חמורה, גם אם מדובר ב"הסכמה" לכאורה.

 

"מדובר ביחסי מין בהסכמה, עד כמה שניתן לומר בהקשר הזה, בין הילדה לקבוצת ילדים, ככל הנראה שמונה, שהם משלושה בתי ספר שונים", סיפר אחד ההורים, החבר בוועד בית הספר. לדבריו, הילדים המעורבים בפרשה זומנו לפגישה בבית הספר, ובה הודו במעשים. "הם טענו שהילדה היתה זו שיצרה עמם קשר ולמעשה פיתתה אותם בחלק מהמקרים. הם סיפרו על כך שצפו בסרטים פורנוגרפיים עם הילדה, וביצעו מעשים בעלי היבט מיני מובהק", סיפר.

 

לטענתו, אין זו הפעם הראשונה שהילדה עומדת במרכז תשומת הלב בשל התנהגותה החריגה, ובעבר אף דיווחו גורמים בבית הספר על כך לשירותי הרווחה בעיר. "הילדה הזו מוכרת לגורמים המקצועיים כילדה עם מיניות מאוד מפותחת. היא היתה בקשר עם ילדים אחרים שניצלו כנראה עובדה זו וקיימו איתה יחסי מין. לא ידוע לנו על תלונות שבהם טענה כי יחסי המין התקיימו בכפייה", הוסיף.

 

"אנו יודעים שהמעשים מתרחשים כבר חודשים"

הנהלת בית הספר מיהרה לכנס ישיבה לפני כשבועיים, לאחר שפרטי הפרשה החלו להיחשף. ההנהלה ביקשה לבדוק את תפקוד הוריה של הילדה, אולם לטענתם, בבדיקה לא התגלו ממצאים חריגים.

 

"נמסרו לנו כל הפרטים. זה אכן מזעזע ונורא, נאמר לנו שהילדה קיימה יחסי מין על ידי קבוצת ילדים מהשכונה. אנו בקשר עם הנהלת בית הספר, התקיימו שיחות עם הורי הילדים ועם הגורמים השונים, וכעת הטיפול הוא בידי הגורמים הללו.

אנו

יודעים שהמעשים הללו מתרחשים כבר כמה חודשים ואנו ממתינים לסיום תוצאות הבדיקה בעניין", אמר הורה לתלמיד בבית הספר.

 

הדיווח הועבר למשטרה ולגורמי הרווחה, אולם על פי החוק המשטרה אינה יכולה לחקור את הילדים. במשטרת אשדוד אישרו כי אכן הוגשה תלונה, אולם הילדים אינם בני-עונשין בשל גילם הצעיר ולכן מתנהלת החקירה על ידי חוקרי ילדים. בית הספר אינו אחראי באופן ישיר על הפרשה, משום שהמעשים התבצעו לכאורה אחרי שעות הלימודים. עם זאת, במשרד החינוך הגדירו את האירוע "קשה מאוד", ושיגרו לבית הספר גורמי סיוע רבים ומומחים לטיפול במקרים מסוג זה.

 

בעיריית אשדוד נמנעו מהתייחסות להתעלמות כביכול מהדיווח הראשוני אודות התנהגות הילדה ומסרו כי "אכן הוגשה תלונה על ידי הנהלת בית הספר, תלונה שהועברה גם למשטרה, בה נאמר כי אכן מספר נערים בכתות ד'-ו', שלומדים בבתי ספר שונים באזור, קיימו יחסים עם הילדה".

 

"מדובר ביחסים אסורים שנעשו בהסכמה. עם קבלת התלונה פעלו חוקרי ילדים ואנשי הרווחה לבירור התלונה שנבדקת גם כעת. מטבע הדברים לא נוכל להרחיב בפרטים נוספים בפרשה", נמסר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: index open
מרצונה החופשי?
צילום: index open
מומלצים