שתף קטע נבחר

בנו של ריקו שירזי חשוד ברצח; אביו חשוד שסייע

המשטרה התירה לפרסם כי ריקו ושי שירזי נעצרו בחשד שהבן רצח את ארתור מטייב, על רקע השליטה בשוק ההימורים בעיר

מסתבכים והולכים: העבריין ריקו שירזי, העומד בראש משפחת פשע הפועלת באזור נתניה, נעצר על-ידי המשטרה בחשד לסיוע ברצח ארתור מטייב - כך הותר היום (ג') לפרסום. בנוסף, הותר לפרסום כי לפני תשעה ימים נעצר בנו שי, בן 26, בחשד לרצח. על יתר פרטי החקירה הוטל צו איסור פרסום.

 

לאחר מעצרו של הבן, המשיכו חוקרי היחידה הארצית לחקירת פשיעה בינלאומית (יאחב"ל) לבצע חקירה סמויה, ואתמול עצרו את ריקו שירזי בחשד לסיוע לרצח וקשירת קשר לביצוע פשע. לפני שנלקח לתחנת המשטרה ערכו השוטרים חיפוש במקום.

 

האב והבן הובאו לבית משפט השלום בפתח תקווה, שם האריך השופט אהרון גולדס את מעצרו של האב בחמישה ימים. מעצרו של שירזי הבן הוארך ב-8 ימים נוספים.

 

מטייב נרצח בדקירות לפני כחודש במבנה המשמש להימורים באזור התעשייה החדש בנתניה. זמן קצר לאחר הרצח אמרו במשטרה כי הוא בוצע בעקבות מאבק להשתלט על שוק ההימורים בעיר.


זירת הרצח בנתניה. במקום פעל קזינו לא חוקי (צילום: עידו ארז) 

 

סניגורו של הבן, עו"ד שרון נהרי, אמר בשבוע שעבר כי מרשו מכחיש את המיוחס לו וטוען כי הגיע למקום בעקבות קטטה שפרצה ניסה להפריד ונפצע בעצמו. סנגוריו של האב, עו"ד נהרי וירום הלוי, אומרים כי מרשם מכחיש את המיוחס לו.

 

הורשע בעבר בעבירות של אלימות

שירזי נעצר כמה פעמים בשנים האחרונות. בפברואר 2008 הוא נעצר בחשד לעבירות על חוק ניירות ערך. הוא הכחיש את החשדות המיוחסות לו ושוחרר לאחר חקירתו.  

 

באוגוסט 2007 הוא נעצר בחשד שהלווה כספים, בריבית של 8-10 אחוזים לחודש, ואיים על החייבים

שלא עמדו בתשלומי החוב. לאחר כמה ימים במעצר הוא שוחרר.

 

שירזי מוכר היטב למשטרה והורשע בעבר בעבירות של אלימות. הוא גדל בנתניה ובצעירותו אף שיחק כדורגל בקבוצת מכבי נתניה. בשנת 2000 השתחרר מהכלא לאחר שריצה עונש על מערבות ברצח עבריין אחר, על רקע מאבקי שליטה בעולם הפשיעה בנתניה. מאז עסק בתחום של הלוואות כספים בשוק האפור.

 

ב-2002 נעצרו מספר בני אדם בחשד שזממו להתנקש בחייו. גורמים במשטרה אמרו כי בשנים האחרונות ביסס את מעמדו בעולם התחתון והפך לאחד מבכירי ראשי הפשע בארץ.

 

גם שי שירזי נעצר כמה פעמים בעבר. בנובמבר 2007 הוא נעצר בחשד לרצח הכפול במועדון ה"נייט" בתל-אביב. לאחר כמה שבועות במעצר, המשטרה לא השיגה די ראיות והוא שוחרר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ריקו שירזי. סייע לרצח?
צילום: עופר עמרם
הבן שי. נעצר לפני 9 ימים
צילום: עופר עמרם
מומלצים