שתף קטע נבחר

שטרית למדע, חוטובלי לאשה: אושרו ראשי הוועדות

ועדת הכנסת אישרה את רשימת יושבי הראש הקבועים של כל הוועדות, לאחר שנבחרו על ידי סיעותיהם. חלקם מונו לתקופה מוגבלת של שליש או חצי מהקדנציה

יו"ר לכל ועדה: ועדת הכנסת אישרה הבוקר (יום ג') את רשימת יושבי הראש הקבועים של כל ועדות הכנסת, שנבחרו על ידי סיעותיהם. בראש ועדת החוץ והביטחון היוקרתית ימשיך לעמוד ח"כ צחי הנגבי (קדימה), לאחר שיו"ר העבודה אהוד ברק כשל במציאת ח"כ ממפלגתו שיהיה מוכן לקבל עליו את התפקיד.

 

בימים האחרונים היה נראה כאילו שאול מופז לוטש עיניו לתפקיד, אך בעקבות החלטת סיעת קדימה אתמול, הוא יישאר בינתיים בידי הנגבי - שיחזיק בתפקיד בשליש הראשון של הקדנציה, ואחריו יעבור לידי הליכוד. מופז מתח ביקורת על ההחלטה, ואמר כי הליך בחירתו של הנגבי "אינו מייצר לכידות".

 

בראש ועדת הכספים יעמוד ח"כ משה גפני (יהדות התורה), לאחר שגבר לפני חודש בהצבעה הפנימית בסיעה על יעקב ליצמן - שנאלץ "להסתפק" בתפקיד סגן שר הבריאות. בראש ועדת הכלכלה יעמוד ח"כ אופיר אקוניס (ליכוד), בראש ועדת החינוך והתרבות ח"כ זבולון אורלב (הבית היהודי), בראש ועדת העבודה והרווחה ח"כ חיים כץ (ליכוד) ובראש ועדת ביקורת המדינה - ח"כ יואל חסון (קדימה).

 

ראשי ועדות נוספים שמינויים אושר: חוק, חוקה ומשפט - ח"כ דוד רותם (ישראל ביתנו) עלייה וקליטה - ח"כ ליה שמטוב (ישראל ביתנו); מעמד האשה - ח"כ ציפי חוטובלי (ליכוד); מעמד הילד - ח"כ דני דנון (ליכוד); עובדים זרים - ח"כ יעקב כץ (האיחוד הלאומי); מדע וטכנולוגיה - ח"כ מאיר שטרית (קדימה); המאבק בסמים - ח"כ מוחמד ברכה

 (חד"ש); פניות הציבור - ח"כ אורי מקלב (יהדות התורה).

 

 חלק מבעלי התפקידים קיבלו את המינוי לתקופה מוגבלת של שליש עד חצי מהקדנציה, כאשר ביתר הזמן יוחלפו ברוטציה על ידי ח"כים אחרים מסיעותיהם או מסיעות אחרות. שמות המחליפים טרם אושרו.

 

בהמשך היום יאושרו המינויים בכל ועדה בבחירה פורמאלית של היו"ר, על פי המלצת יו"ר ועדת הכנסת זאב אלקין (ליכוד) - המשמש בתפקיד במינוי זמני, עד שייכנס לתפקיד יושב הראש הקבוע, ח"כ יריב לוין (ליכוד).

 

בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנגבי ליד השולחן המוכר
צילום: דודי ועקנין
צילום: אביגיל עוזי
חיים כץ. העבודה והרווחה
צילום: אביגיל עוזי
דני דנון. מעמד הילד
מומלצים