שתף קטע נבחר

פרץ מזהיר: התנהגות ברק עוד תוביל לפילוג

"הוא רוצה יס-מנים", קובל היו"ר לשעבר, אחרי התפטרותו של איתן כבל. "מהיום והלאה יסתכם המצע במשפט אחד: שמירה על האינטרסים האישיים של היו"ר". ראש המשמרת הצעירה: נפעל לקידום הפילוג

מדחי אל דחי: אחרי שמזכ"ל מפלגת העבודה, איתן כבל, התפטר הבוקר ותקף במילים חריפות את יריבו ומי שניסה להדיחו, יו"ר המפלגה אהוד ברק - עוזב גם היועץ המשפטי של המפלגה, יורם אברהמי, שגם אותו ניסה ברק להדיח. במחנה ה"מורדים" בסיעה כבר מדברים בגלוי על פילוג אפשרי.       

 

"החלטת המזכ"ל להתפטר הופכת את מהלכיו האנטי-דמוקרטיים של יושב-ראש העבודה, שהסתתר עד היום מאחורי טיעון של חוסר תיאום בינו ובין המזכ"ל, לרשמיים", קובל יו"ר המפלגה הקודם, עמיר פרץ.

 

"מתברר", ממשיך היו"ר לשעבר, "כי ברק מעוניין למנות יס-מנים חסרי עמוד שדרה, שיקיימו את הוראותיו וימלאו את משאלות ליבו, המסתכמות במשפט אחד: שמירה על האינטרסים האישיים של ברק. עד היום המצעים של העבודה היו מורכבים; מהיום והלאה, המצע יסתכם במשפט אחד: שמירה על האינטרסים האישיים של היו"ר".

 

אבל פרץ לא עוצר בביקורת על מהלך ההדחה הנקודתי של כבל, ומוסיף נבואה שחורה למפלגתו: "ההתנהגות הזאת דוחפת את מפלגת העבודה לקראת קרע קשה, שיכול להתחיל בהיפרדות, להמשיך בהתנתקות ולהסתיים בהתפלגות. החלטתו של כבל הינה אזעקת אמת אחרונה, הדורשת מברק להתעשת ולשמור על העבודה כמפלגת אמת, ולא כחלק מגוש הימין".

 

בשבועות האחרונים נטען כי פרץ שוקל את צעדיו במפלגת העבודה, ואף בחיים הפוליטיים בכללותם. מקורביו הכחישו היום את כוונתו לפרוש מהפוליטיקה, ובאשר למפלגה אמרו: "ימים יגידו".  

 

דרוש ח"כ חמישי

ראשי המשמרת הצעירה של העבודה נשמעו אף בוטים יותר היום, ואמרו כי "התפטרות כבל מבהירה כי הגיעה השעה לפילוג. תם עידן במפלגת העבודה, בה נותר מקום רק לברק ולאומרי הן". יו"ר המשמרת הצעירה, מעיין אמודאי, אמר: "אנחנו מופתעים ומאוכזבים, אך נפעל בקרב הח"כים לקידום הפילוג".

 

כדי שלפילוג המדובר יהיה תוקף ממשי, יש צורך בחמישה חברי כנסת שיחליטו לעזוב את העבודה ויקימו סיעה חדשה - מחוץ לעבודה. גם אופציית החיבור לקדימה או למרצ נמצאת על השולחן.

 

עמיר פרץ, איתן כבל, יולי תמיר ואופיר פינס נמצאים בצד המיליטנטי המתנגד לברק, וארבעתם לא פוסלים או פסלו בעבר את אפשרות הפילוג - אולם כדי להקים סיעה חדשה הם זקוקים לחבר כנסת נוסף. שלי יחימוביץ' הבהירה כי אינה מעוניינת לפרוש ממפלגת העבודה, למרות

התנגדותה לכניסה לממשלה.

 

אי לכך, בעבודה יש המאמינים כי חלק ממאוכזבי ברק לא רק יעזבו את העבודה - אלא יפרשו כליל מן החיים הפוליטיים. כבל הביע בשנים האחרונות שאט נפש מן החיים הפוליטיים, ובראיונות ל-ynet אמר כמה וכמה פעמים כי הוא שוקל את המשך דרכו בחיים הפוליטיים.

 

פינס, לעומת זאת, פלירטט לפני הבחירות עם רשימות אחרות, ואילו לגבי תמיר - היא שוחחה עם יו"ר קדימה, ציפי לבני אחרי שהורכבה הממשלה, והיו גם דיווחים לפיהם היא תחזור ללמד באוניברסיטה יוקרתית בחו"ל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרץ וברק בימים אחרים
צילום: מיכאל קרמר
פינס. פלירטט עם מפלגות אחרות
צילום: ניב קלדרון
תמיר. חזרה לאוניברסיטה?
צילום: ירון ברנר
מומלצים