שתף קטע נבחר

ברק הבטיח - ערביי חיפה זעמו

בסיור הבחירות של ברק בחיפה הוא נאלץ לשמוע ביקורת נוקבת מצד ערביי העיר על אופן דיכוי המהומות בארץ. תקלה במסוקו גרמה ללוח זמנים צפוף ולצירוף העולים החדשים שהמתינו לו, לסעודה לכבוד איד אל פיטר

סיור הבחירות של ראש הממשלה אמש (יום א') בקרב ערביי חיפה לא נחל הצלחה מרובה. ראש הממשלה נאלץ לשמוע מהם ביקורת נוקבת על אופן דיכוי המהומות בקרב ערביי ישראל.
הביקור נפתח בתקלה במסוקו של ברק שגרמה לאיחור של שעה וחצי בהגעתו לביתו של הארכיבישוף בוטרוס מועלם בחיפה, ולתחושת עלבון בקרב אנשי הארכיבישוף.
האיחור בלוח הזמנים גרם לברק לבטל פגישה עם עולים חדשים מהעיר חיפה ולהכניס אותם בלית ברירה לסעודת אל פיטר עם ערביי העיר המוסלמים. את השילוב המוזר הזה פתר ברק במשפט: "הנה מה טוב ומה נעים".
בסעודה שמע ברק דברים שלא נעמו לאזניו. ערביי העיר, נוצרים ומוסלמים כאחד, הביעו זעם כלפי ברק והתייחסותו אליהם בזמן המהומות וציינו שוב ושוב את מותם של 13 צעירים ערביים כתוצאה מדיכוי המהומות, ואת אי ההתקדמות בתהליך השלום עד לימים האחרונים.
"מפגש זה היה יכול להיות שמח יותר אילו לא היו משפחות רבות במגזר הערבי מבכות את מתיהן וסועדות את פצועיהן. מה שנשקף לנגד עיננו הוא חלום רע", אמר לברק מוחמד חלילי, ראש אגף החינוך בעיריית חיפה.
המאמץ להשיג את הקול הערבי לא צלח גם לאחר שברק הבטיח לאחות את הקרעים. השר בנימין בן אליעזר שמר בכל זאת על אופטימיות. "אני מאמין שלמרות הכעס ולמרות הטינה, כשיצטרכו לבחור אם לשים פתק לבן או ליכוד או ברק הם ישימו ברק".
גם בכנס שאמור היה להיות חמים יותר בבית אבא חושי בעיר, נרשמה עוגמת נפש מסוימת: האולם הגדול לא היה מלא, ורובו של הקהל הורכב מזקני המפלגה - בניגוד לקהל הצעיר של הקמפיין הקודם.
את הלילה עשה ברק ביישוב שלומי עם רעייתו ובתם מיכל בצימר של משפחה מקומית. היום הוא ימשיך בסיור בצפון, ויבקר גם בנהריה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דרור זיסמן
ברק. דברים שלא נעמו לאוזניו
צילום: דרור זיסמן
מומלצים