שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הפלסטינים: רוצים לפנות עשרות משפחות בסילואן

  דיון בוועדה לתכנון ובנייה הצית מאבק בעלות על קרקעות: ברשות חוששים שיותר מ-1,000 איש יישארו ללא קורת גג

  חזית נוספת במאבק על הקרקעות במזרח ירושלים: ברשות הפלסטינית חוששים כי עשרות משפחות מסילואן שבדרום מזרח-ירושלים יעמדו בקרוב בפני הליך פינוי. זאת בעקבות דרישת משרד המשפטים להפסיק הליך הסדרת רשיון בנייה באזור, בטענה שהמשפחות אינן בעלות השטח שעליו הן מתגוררות.

   

  לפני כשבועיים התקיים דיון בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה בירושלים, במטרה להסדיר היתרי בנייה שבמחלוקת של אחד התושבים בסילואן.

  לדיון נכנסה עורכת דין ממשרד המשפטים וציינה כי המתחם כולו אינו בבעלות המשפחות - ולכן הדיון אינו רלוונטי. היא גם ציינה שקיימת תוכנית לפנות את המתחם. לפיכך, הדיון הופסק.

   

  החלקה שעליה מדובר כוללת עשרות דונמים, ובה מתגוררים יותר מ-1,000 איש בכ-70 בניינים. לטענת הפלסטינים, הרוב המוחלט של הבניינים נבנה ברישיונות לפני עשרות שנים. ברשות מכנים זאת "ניסיון נוסף של הרשויות הישראליות לגזול אדמות ובתים פלסטינים".

   

  בישיבה ייצג את הפלסטיני עורך דין מטעמו של חאתם עבד אל-קאדר, יועצו של ראש הממשלה הפלסטיני סלאם פיאד. משרדו של עבד אל-קאדר החל ללמוד את התיק כדי להתמודד עם האפשרות שעשרות משפחות יוותרו ללא קורת גג.

  בין היתר, הם מנסים להשיג מסמכים המעידים כי אותם בניינים היו בבעלות ערבית עוד מתקופת השלטון הירדני.

   

  בשיחה עם ynet סירב יועצו של פיאד להגיב, אולם גורמים פלסטינים אמרו שדברי נציגת משרד המשפטים "מסוכנים".

   

  ממשרד המשפטים נמסר בתגובה: "האפוטרופוס הכללי מנהל בנאמנות נכסי נעדרים, בין היתר מקרקעין באזור הכפר סילואן. מכוח תפקידו ולשם הגנה על זכויות הנעדרים נציג מטעמו השתתף בדיון שהתקיים בוועדה המחוזית והציג את עמדתו בפניה".

   

  בהכנת הידיעה השתתף אביעד גליקמן
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מבט על סילואן. ארכיון
  צילום: יונתן מזרחי
  מומלצים