שתף קטע נבחר

אושרו המשרדים החדשים: "דן ידידי, לא מביך?"

ח"כי העבודה נעדרו מההצבעה, פינס תקף: "עושים צחוק מהרמטכ"ל לשעבר, נגמרה הבושה". בני בגין: לא צריך סמכויות בשביל להביא תועלת. ח"כ לוין: הכל בגלל שרון

"אני מסתכל על ידידי השר דן מרידור ואני לא מאמין למראה עיני. מקימים משרד לענייני מודיעין, יש שר ולא מעבירים אליו ולו סמכות אחת... אני שואל ברצינות דן, אתה לא כאן אבל אני מדבר אלייך - בשביל זה חוזרים לפוליטיקה, ברצינות, זה לא מביך?"

 

כך תקף בצהריים (יום ד') חבר הכנסת אופיר פינס מהעבודה את הממשלה, בעת דיון במליאת הכנסת. זו אישרה את פיצול והקמת משרדי הממשלה החדשים, שיטפלו בנושאים אסטרטגיה, מודיעין והסברה.

 בראש המשרדים יעמדו השרים משה (בוגי) יעלון, דן מרידור ויולי אדלשטיין בהתאמה. למעט אבישי ברוורמן, שאר חברי סיעת העבודה נעדרו מההצבעות.

 

לטענת פינס, "מה שהכי מביך הוא שנגמרה הבושה. הממשלה יוצרת קקפוניה בתחומים הכי רגישים של מדינת ישראל. שום תועלת לא תצמח מהדבר הזה, רק עודף בירוקרטיה. הכל הפקר - זה פשוט מטורף. אפילו שרי העבודה וסגני שרי העבודה - להלן סיעה א' - החליטו לא להשתתף בהצבעה".

 

הוא פנה גם לשר יעלון, שלא נכח אף הוא, ואמר: "הרמטכ"ל של מדינת ישראל - עושים ממך צחוק. ממנים אותך לתפקיד עם שם מפוצץ ולא מעבירים לך סמכות אחת. מה כל העניין, להיות בלי ולהרגיש עם? איזו אסטרגטיה תוכל לייצר?".

 

גורמים במפלגת העבודה אמרו כי הסיעה נעדרה מההצבעה במחאה על כך שלא הועברה לידיה ראשות ועדה, במקום ועדת החוץ והביטחון שנמסרה לקדימה לאחר שהעבודה לא הצליחה לאייש את תפקיד יו"ר הוועדה.

 

הכל אודות אבא

השר בני בגין הגיב לטענות פינס ואמר שיש אנשים שאינם זקוקים לסמכות פורמלית כדי להביא תועלת. "באשר לי - אני שר בלי תיק, והתלונות בעניין זה שאני שומע מזכירות לי את אותו סיפור ישן של יהודי בגולה שבא לרב של בית הכנסת ומבטיח לו תרומה אם רק יועיל לעשותו כהן. בודק הרב ואומר לו שזה בלתי אפשרי ושהוא מוכרח לוותר על התרומה. שואל מדוע רצית להיות כהן, אומר אותו יהודי סבא שלי היה כהן, אבא שלי היה כהן... אבא שלי היה שר בלי תיק וגם אני רציתי להיות שר בלי תיק".

 

ח"כ זאב בוים מקדימה תקף אף הוא: "גם לגועליציה שקשורה להקמת קואליציה צריך שיהיו קווים אדומים. והממשלה הזו - וראש הממשלה - חצו את כל הקווים האדומים".

 

גם ז'אן ז'אק רוסו הוזכר בדיון, על ידי ח"כ אילן גילאון. "רוסו אמר שהבושה היא היכולת להבדיל בין טוב לרע, ומי שאיבד את הבושה לא יכול להבדיל בין טוב לרע. הממשלה הזו איבדה את הבושה".

 

ח"כ יריב לוין הגן על עמדת הקואליציה ואמר בנאומו: "אני מסכים - היה יותר טוב בלי השולחן הזה ובלי הפטנט שהמציא אריאל שרון... אך ישנה מציאות פוליטית מסוימית שנכפתה עלינו בגלל העמדה חסרת האחריות של קדימה".

 

השר לאיכות הסביבה והשר המקשר לכנסת, גלעד ארדן, השיב להאשמות במתקפה משלו: "אם יו"ר האופוזיציה במקום לעסוק בהסכמי מדף הייתה מטפלת בבעיה האיראנית, יכול להיות שלא היה צורך בשר לאיומים אסטרטגים. אך מכיוון שאתם הפקרתם את הביטחון ואת הכלכלה היום אנחנו צריכים להתמודד עם עשרות אלפי מובטלים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פינס. פשוט מטורף
צילום: ירון ברנר
בגין. גם אבא שלי היה שר בלי תיק
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים