שתף קטע נבחר

הקלות במבחני הבגרות: אשקלון כן, אשדוד לא

במבצע "עופרת יצוקה" ישבו ילדי הדרום במקלטים והפסידו חומר לימוד. מאבק של תלמידי תיכון באשקלון הניב פירות ומשרד החינוך הסכים לתת להם הקלות בדומה ליישובי עוטף עזה. באשדוד תוהים: "במלחמה לא היתה הבחנה בין הערים"

מאבקם של חברי מועצת הנוער באשקלון, ועוז בן חמו שפרסם בלוג ב-ynet, נחל הצלחה. משרד החינוך הודיע כי יסכים לתת הקלות לתלמידי התיכון בעיר משום שלא למדו במשך שבועות בשל מבצע "עופרת יצוקה". ההקלות שקיבלה אשקלון אמנם אינן דומות לאלה שניתנו להם במהלך בגרויות החורף, אך שוות לאלה שניתנות לתושבי עוטף עזה. באשדוד, לעומת זאת, לא ייהנו מההקלות.

 

עד היום הסכים משרד החינוך לתת הקלות בבחינות הבגרות לתלמידים המתגוררים במרחק של עד עשרה קילומטים מרצועת עזה. בעקבות מאבק מועצת הנוער של אשקלון הודיע מחוז דרום במשרד החינוך כי "הוחלט להעניק הקלות בבחינות הבגרות לתלמידים הנבחנים במועד קיץ תשס"ט ביישובי עוטף עזה ובאשקלון".

 

בהודעת המשרד נמסר כי אלה אותן הקלות שניתנו לתלמידי עוטף עזה בעבר - לפני "עופרת יצוקה" - הכוללות הארכת משך זמן הבחינה ב-25 אחוזים, צמצום חומר הלימוד או אפשרויות בחירה בחלק מהשאלות".

 

לבתי הספר באשקלון כבר נמסרה חוברת ההקלות המתייחסת למקצועות הלימוד השונים. למשל, במבחן הבגרות באזרחות יוכלו התלמידים לוותר על פרק שלם בבחינה או לענות על חלק מהשאלות במבחנים אחרים. "אלפי בני נוער מודים היום למשרד החינוך, שהוכיח שהוא מקשיב לנו ושדעתנו חשובה לו", אמר יו"ר מועצת הנוער העירונית, ארז מנשה.

 

אשקלון ניצחה כעת במאבקה להיכנס לרשימה, אך ערים אחרות לא נהנות מהצב. במועצת הנוער העירונית באשדוד כבר החלו לבדוק את הנושא והכריזו

כי בכוונתם לתבוע מהלך דומה. "אני שמחה בשמחתם של ילדי אשקלון על ההקלות שקיבלו, אבל אין ספק שהיו צריכים לת גם לנו", אמרה אביה סנדק, העומדת בראש מועצת הנוער באשדוד.

 

סנדק הביעה פליאה על ההחלטה באומרה: "לא ידעתי על כך וזה נודע לנו רק ביום. לצערי, אין לנו זמן לנהל מאבק כי המבחנים כבר מתחילים, אבל במלחמה לא היתה הבחנה בין אשקלון לאשדוד. בשתי הערים לא למדו והפסדנו חומר לימוד שעד היום לא השלמנו. לכן, גם תלמידי אשדוד צריכים לקבל את ההקלות הללו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בחינה באשקלון (ארכיון)
צילום: צפריר אביוב
הבלוג של עוז
צילום: אבי רוקח
פגיעת רקטה באשדוד
צילום: אבי רוקח
מומלצים