שתף קטע נבחר

מזכ"ל האו"ם לחיזבאללה: התעסקו רק בעניינכם

חשיפת רשת הטרור של חיזבאללה מדאיגה את מזכ"ל האו"ם, שקורא להם "להפסיק כל פעילות צבאית מחוץ ללבנון"

מזכ"ל האו"ם, באן קי-מון, מגנה את ה"התערבות הבלתי רצויה" של חיזבאללה במצרים. כך אמר הערב (יום ה') שליחו למזרח התיכון, טריה לארסן. הוא קרא לחיזבאללה "להפסיק כל פעילות צבאית מחוץ ללבנון ולהשלים את הפיכת הארגון למפלגה פוליטית לבנונית בלבד".

 

מזכ"ל האו"ם גם דרש מחיזבאללה ומארגונים נוספים בלבנון להתפרק מנשקם. טריה לארסן דיבר בשעה שהגיש דו"ח המפרט את הפרות החלטות האו"ם בידי ארגונו של חיזבאללה. לדבריו, בשבועות האחרונים "יש דאגה גוברת שחיזבאללה היה מעורב בפעילות צבאית חשאית ובלתי חוקית מעבר לגבולות לבנון.

 

מצרים, כך סיפר לארסן, עדכנה את האו"ם שחשפה את תא הטרור של חיזבאללה במהלך השנה שעברה ושבכיר בארגון "ביקר במצרים בשנים הקודמות, תוך שימוש בדרכון מזויף, וגייס שם חברים לרשת". לדבריו, "לא פחות מדאיגה העובדה שחיזבאללה הודה פומבית בכך שסיפק סיוע לחמושים בעזה משטח מצרים".

 

נשיא מצרים, חוסני מובארק, הפנה באחרונה אצבע מאשימה כלפי איראן: "האזור עובר שלב עדין וקשה ומתמודד עם איומים מצד מעצמות אזוריות מוכרות, שאימצו את הטרור והקיצוניות והן מלאות איבה כלפי השלום. אחרי שמעצמות אלה וזרועותיהן הפרו את ריבונותה של מצרים וביטחונה, אני אומר באופן הברור ביותר כי לא ארשה זאת. לא אסבול את מעשיהם של אלה המאיימים לפגוע ביציבותה של מצרים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מזכ"ל האו"ם מודאג
צילום: AFP
אזהרה מהאו"ם לנסראללה
צילום: רויטרס
מומלצים