שתף קטע נבחר

ברק על גזרות האוצר: הצעת התקציב לא מעשית

ראש הממשלה, שר האוצר ושר הביטחון דנים הערב בתקציב הביטחון ובדרישות האוצר לקצצו. "מה שדרוש היום זו הרחבה תקציבית משמעותית, שתאפשר עסקת חבילה רחבה במשק", אמר שר הביטחון לפני הפגישה

ניסיון אחרון למנוע משבר? שר הביטחון, אהוד ברק, נפגש בשעה זו עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ושר האוצר, יובל שטייניץ, ודן עמם בגזרות הכלכליות, כפי שפורטו בהצעת התקציב של משרד האוצר. בפגישה ישתתפו גם ראשי מערכת הביטחון והאוצר.

 

בטרם התכנסו הבכירים, אמר ברק כי "הצעת התקציב כפי שהוגשה על-ידי האוצר לא מעשית, ולא אחראית. מה שדרוש היום זו הרחבה תקציבית משמעותית, שתאפשר עסקת חבילה רחבה במשק". לדבריו, על עסקה זאת לתת תשובה לבעיות חברה ותעסוקה, וכן תיאום עם ההסתדרות והמעסיקים מהצד השני.

 

ברק שב והדגיש כי "יש לתת מענה אמיתי לאתגרי הביטחון של מדינת ישראל. לאור האתגרים והאיומים הניצבים בפני ישראל, ולאור המציאות המדינית-ביטחונית המורכבת, הנהגה אחראית ומפוכחת לא יכולה לקצץ בתקציב הביטחון". שר הביטחון הדגיש כי בכוונתו להיאבק בכל כוחו כדי להעמיד לרשות מערכת הביטחון וצה"ל משאבים ואמצעים ניכרים.

 

הצעת האוצר, שפורסמה לראשונה ב-ynet, כוללת פיטורי 1,050 עובדי קבע, העברת עוד 1,000 תקנים למשרות אזרחיות, העלאת גיל הפרישה, הקפאת כל קידומי הדרגות בצה"ל ובמשרד הביטחון - וגזרות נוספות.

 

מחר וביום שלישי תקיים הממשלה דיונים על גזרות התקציב לשנים 2009-10,

לאחר שהאוצר דרש לקצץ 14 מיליארד שקלים. בשבוע שעבר הנחה נתניהו את האוצר להסיר מהתקציב את הקיצוצים הפוגעים באוכלוסייה חלשה בישראל - קשישים, ניצולי שואה, נכים ומוגבלים. 

 

שרי מפלגת העבודה ויו"ר ההסתדרות, עופר עיני, התכנסו ביום חמישי בלשכתו של ברק והחליטו כי דרישות האוצר הן "צירוף של חוסר הבנה כלכלי, אטימות חברתית ואנושית, פגיעה בחינוך ותעסוקה וחוסר אחריות מוחלט בתחומי ביטחון המדינה האתגרים שלפניה ועתידה". לדברי השרים, ללא הרחבת התקציב, "אנו בדרך למשבר פוליטי". ח"כ איתן כבל קרא לחבריו למפלגה "לממש את התחייבותם ולגרום לשינוי דרמטי בתקציב המרושע".


פורסם לראשונה 09/05/2009 21:03

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק. פגישת צמרת
צילום: גיל יוחנן
מומלצים