שתף קטע נבחר

מורדי העבודה יחרימו הוועידה: ברק מחזק את רה"מ

בהודעה חריפה שפרסמו יולי תמיר, איתן כבל, אופיר פינס ועמיר פרץ, האשימו הארבעה את יו"ר מפלגתם בדחיקת מתנגדיו האידיאולוגיים אל מחוץ לשורות המפלגה

ערב כינוסה של ועידת מפלגת העבודה, נמשכים המהלכים לפילוג במפלגה: ארבעת המורדים - יולי תמיר, איתן כבל, אופיר פינס ועמיר פרץ - החליטו הערב (שבת) להחרים את ישיבת הוועידה שתתקיים מחר. הארבעה לא ישתתפו בוועידה במחאה על החלטתו של היו"ר, אהוד ברק, שלא לקבל את המלצתם לקיים דיון רעיוני אידיאולוגי בנושא תקציב המדינה, אלא לעסוק בנושאים הקשורים למינויו של מנכ"ל במקום מזכ"ל, וכן בצירופם של כ-400 חברי ועידה.

 

בהודעה חריפה שפרסמו הארבעה נכתב, כי "מאחר שהניסיון להגיע להבנות בין פורום הארבעה ליו"ר המפלגה נכשל, והיות ויו"ר המפלגה ממשיך לפעול באופן חד צדדי ולדחוק את מתנגדיו האידיאולוגיים אל מחוץ למוסדות המפלגה ושורותיה, הוחלט שלא להגיע לוועידת המפלגה". הארבעה מאשימים את יו"ר המפלגה בכך שהוא "ממשיך לצקת מים על ידיו של נתניהו ומעניק לו את הכוח להמשיך בדרכו".

 

עוד כתבו, כי ברק "בוחר להקדיש את זמנו לפוליטיקה פנים מפלגתית שכל מטרתה חיזוק מעמדו האישי. בהמשך למסע הבחירות האישי שהכתיב למפלגת העבודה שעלה לה בשישה מנדטים, ממשיך ברק גם היום לרתום את המפלגה לצרכיו האישיים בלבד. אנו קוראים להנהגת מפלגת העבודה לחזור ולעסוק בעיקר ולא בעניינים אישיים".

 

למרות שבמקור הוועידה היתה אמורה להיות סגורה לתקשורת, הודיעה לשכתו של ברק כי היא תהיה פתוחה לסיקור תקשורתי. בשנים האחרונות כל ישיבות הוועידה והמוסדות של העבודה היו פתוחות לתקשורת, אלא שבתקופה האחרונה החליטו ברק ואנשיו לא לאפשר לתקשורת להיכנס ולסקר ישיבת לשכה אחת.

 

הוועידה תעסוק בצירופם של 400 חברים חדשים לשורותיה,

מהלך שמעורר גם הוא זעם רב בקרב המורדים, שכן צירוף מאות חברים חדשים שאושרו על-ידי ברק ואנשיו מקטין עוד יותר את כוחם של מתנגדי ברק. אפילו רעייתו של עמיר פרץ, אחלמה, לא אושרה כחברת ועידה מטעם הסניף בשדרות, למרות שהתמודדה על רשות עיריית שדרות מטעם המפלגה .

 

כמו כן, תעסוק הוועידה גם באישור החלטתו של ברק למנות את ויצמן שירי, מקורבו, למנכ"ל המפלגה במקומו של המזכ"ל המתפטר כבל. מינויו של שירי אושר ביום חמישי על ידי לשכת העבודה והוא יכהן כמנכ"ל זמני למשך ששת החודשים הקרובים. מדובר במהלך שאמור לחזק את יכולתו של ברק לשלוט במהלכים הפנימיים במפלגה בכל הנוגע להתנהלות הפנימית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איתן כבל. תקף את ברק
צילום: דודי ועקנין
מומלצים