שתף קטע נבחר

תקלה באתר צה"ל חשפה פרטי מתגייסים

מידע רפואי, העדפות גיוס, נתוני השכלה ופרטים אישיים רגישים אחרים של מתגייסים נחשפו בפני כל הגולשים באתר "עולים על מדים" של צה"ל. דובר צה"ל: פעילות האתר הופסקה, התקלה תיבחן

המועמד לשירות ביטחון גדי (שם בדוי) סובל מכאבי גב, ורוצה לשרת כקצין בתותחנים. שני (שם בדוי) המתגייסת אף היא סובלת ממחלה הקשורה לבלוטת האדרנלין. הפרטים האישיים של מתגייסים אלה ושל מתגייסים נוספים נחשפו, ככל הנראה בשל תקלה, באתר "עולים על מדים" של צה"ל.

 


 

האתר, אמור לספק מידע אישי למועמדים לשירות ביטחון, ולמתגייסים טריים באמצעות מספר תעודת הזהות שלהם ובאמצעות סיסמה. כך הם יכולים לעקוב אחרי תהליך הגיוס שלהם, ולוודא שפרטיהם המצויים בלשכת הגיוס נכונים ומעודכנים.

 

בשעות הצהריים, גולשים התלוננו במייל האדום כי הכניסו את המספר והסיסמה שלהם, אך קיבלו ב"קיוסק המידע האישי" פרטים אישיים של חיילים אחרים, ובהם פרטים שאמורים להישמר חסויים מאחרים כמו השכלה, כתובת וטלפון, העדפות גיוס, הודעות אישיות שנשלחו על ידי הצבא,  וכן מידע רפואי אישי ומסווג. גם גלישה לאתר ללא הכנסת שם וסיסמה חושפת את הפרטים של חיילים באופן אקראי

 

נכון לשעת הפרסום האתר אינו זמין, לאחר שהורד מן הרשת באופן יזום, על רקע התקלה.

 

מדובר צה"ל נמסר "מדובר בתקלה ראשונה מסוגה שבגינה הוחלט להפסיק זמנית את הפעילות באתר. התקלה תיבחן ולאחר שיובהרו נסיבותיה יבוצעו הצעדים הנדרשים למניעת הישנות תקלות מסוג זה." 

 

המידע הראשוני התקבל בדואר האדום

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרטי המתגייסים נחשפו. צה"ל
מומלצים