שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ישי: מעבר פלסטינים בציר שנפתח בחברון - סכנה
  בצה"ל מתכוונים לפתוח לתנועת פלסטינים את הציר שמוביל מקריית ארבע לחברון. השר ישי דרש להצטרף לוועדת השרים שדנה בנושא, ואף שיגר מכתב לשר הביטחון: "בכל עת שבה רצינו להגן על חיי הפלסטינים, נגרם נזק בנפש ליהודים"

  סגן ראש הממשלה ויו"ר ש"ס, אלי ישי, צורף היום (א') - על פי תביעתו - לוועדת השרים בראשות ראש הממשלה, העוסקת במתן הקלות לפלסטינים. ישי ביקש לעשות זאת נוכח הכוונה לפתוח לתנועת פלסטינים את "ציר ציון", היורד מקריית ארבע למערת המכפלה בחברון.

   

  לצד ראש הממשלה, בוועדה חברים גם השרים אביגדור ליברמן, אהוד ברק, סילבן שלום ויובל שטייניץ. ישי דרש להצטרף לוועדה מאחר שחשש במתכונתה הנוכחית, תעניק

  הוועדה הקלות לפלסטינים שלדעתו עלולות לסכן חיי יהודים ביהודה ובשומרון. הממשלה אישרה היום את הקמת הוועדה.

   

  פתיחת ציר ציון גם לתנועת פלסטינים היא אחת ה"הקלות במרקם החיים" שהתקבלו על-ידי מערכת הביטחון, כחלק מהנכונות של הממשל הישראלי לשפר את תנאי האוכלוסייה הפלסטינית ולעודד את הכוחות המתונים בשטחים. במסגרת זאת, בחצות הלילה ייפתח ציר דיר איבזיע, המחבר מ"צומת הפרסה" שליד ההתנחלות דולב לכיוון מחנה עופר שמצפון לירושלים. הציר מקצר משמעותית את הנסיעה לבירה עבור תושבי מערב בנימין.

   

  במכתב ששיגר בימים האחרונים אל שר הביטחון ברק, כתב ישי: "נודע לי כי פתיחת ציר ציון בחברון לתנועת ערבים, הועלתה על-ידי צה"ל להחלטת הדרג המדיני. מהיכרותי את הציר ואת חשיבותו בקרב האוכלוסייה היהודית המבקשת לבקר במערת המכפלה, ברצוני להעלות את הסתייגויותיי... תפקידנו העיקרי

  הוא לאבטח את תושבי חברון ואת היהודים הרבים המגיעים למערכת המפלה, ואל לנו לשחק בגורלם. נוכחנו לדעת כי בכל עת שבה רצינו להגן על חיי הפלסטינים, נגרם נזק בנפש ליהודים".

   

  במכתב טען ישי כי מערת המכפלה היא המקום השני בקדושתו ובחשיבותו לעם ישראל, ולכן "יש להימנע מהחלטות שחלילה ימנעו בעתיד מיהודים רבים לפקוד את קברי האבות". השר ביקש מברק להביא את ההחלטה לדיון בקרב שרי הממשלה - אם במסגרת הישיבה השבועית ואם במסגרת הקבינט.

   

  ישי הוסיף במכתב: "החלטה כבדת משקל שכזו, אשר תשפיע על חיי יהודים רבים, מוכרחה להתקבל לאחר ששרי הממשלה יחוו את דעתם ויקבעו את סדרי העדיפויות. ניתן להגיע להחלטות הנכונות בטרם יידון הנושא בבג"ץ בחודש יולי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "ישי: מעבר פלסטינים בציר שנפתח בחברון - סכנה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים