שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  בית הדין לצד המורים: 32 תלמידים ילמדו בכיתה

  המורים טענו כי המדינה מסרבת לעמוד בהתחייבויותיה ובית הדין הארצי לעבודה קיבל את עתירתם וקבע כי על הממשלה להקצות 380 מיליון שקלים לנושא בשנת הלימודים הבאה

  בית הדין הארצי לעבודה קיבל הערב (יום א') את עתירת ארגון המורים וקבע כי בשנת הלימודים הקרובה ילמדו עד 32 תלמידים בכיתות חטיבות הביניים והתיכונים. בית הדין קבע כי על המדינה להקצות 380 מיליון שקלים לנושא בשנת הלימודים הבאה. העתירה הוגשה לפני כשנה באמצעות עו"ד סיגל פעיל, בטענה כי המדינה מסרבת לעמוד בהתחייבויות שניתנו לארגון המורים.

   

  יו"ר ארגון המורים, רן ארז, אמר בתגובה להחלטה כי "אנו שמחים ומברכים על פסיקה. חבל שהמדינה צריכה פסק דין כדי לקיים הסכמים עליהם חתמה, לקיים החלטות והתחייבויות שלטוניות. אנו מקווים שעתה, הנושא עליו נאבקנו - שהוא כה חשוב למערכת החינוך בכלל ולתלמידים ולמורים בפרט - ימומש".

   

  ב-2008 אישרה הממשלה הקודמת את התוכנית לצמצום מספר התלמידים בכיתה,

  בהמשך להבטחה מתום שביתת המורים העל-יסודיים. עם זאת, במסגת תוכנית הקיצוצים הנוכחית מציע האוצר גם לצמצם את מספר בתי הספר שאמורים להצטרף לרפורמה בשנת הלימודים הבאה (תש"ע) מ-650 ל-200 בלבד. הרפורמה הופעלה כבר ב-681 בתי ספר וב-500 גני ילדים, שבהם צומצמו הכיתות ל-32 ילדים בלבד.

   

  הסתדרות המורים מאיימת להשבית את בתי הספר היסודיים ואת חטיבות הביניים אם ייצאו לפועל הקיצוצים בסך 800 מיליון שקל בתקציב החינוך. גם מרכז השלטון המקומי וראשי הרשויות מאיימים בהשבתה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים