שתף קטע נבחר

הפלסטינים: אחראים לביקור בנדיקטוס במזרח י-ם

הרשות הפלסטינית מעמידה פעם נוספת למבחן את שאלת הריבונות במזרח ירושלים. שוטרי הבירה סגרו מרכז תקשורת מיוחד לרגל ביקור האפיפיור. בכיר ברשות אמר ל-ynet: "כשהאפיפיור מגיע לעיר המזרחית, הוא והביקור שלו באחריותנו"

שעות לפני ביקורו של האפיפיור - עולות על פני השטח המחלוקות הנוקבות בין ישראל והרשות הפלסטינית בשאלת מעמדה של מזרח ירושלים. משטרת הבירה סגרה הבוקר (יום ב') אולם במלון "אמבסדור" בשכונת שייח ג'ראח, בשל כוונת הרשות הפלסטינית לערוך במקום תדרוך לעיתונאים זרים ופלסטינים לקראת ביקור הכס הקדוש. בתגובה אמר בכיר ברשות ל-ynet כי "כשהאפיפיור מגיע לירושלים המזרחית, הוא והביקור שלו באחריותנו".

 

ביקור בנדיקטוס ה-16 - סיקור מלא ב-ynet:

 

על הצו לסגירת האולם חתם השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ'. שוטרי מפלג המיעוטים ביחידה המרכזית בירושלים הגיעו עם כוחות נוספים והציגו את הצו, שהוצא על פי "חוק היישום", לפיו אסורה כל פעילות של הרשות בירושלים, כולל במזרח העיר. במקום הוחרמו מסמכים שעליהם חתומה הרשות הפלסטינית. פעילות השוטרים הסתיימה ללא ארועים חריגים.


דגל הוותיקן בירושלים העתיקה (צילום: רויטרס)

 

ברשות הפלסטינית לא התרגשו מהחלטת המשטרה לסגור את מרכז התקשורת. בשיחה עם ynet אמר חאתם עבד אל קאדר, יועצו לענייני ירושלים של ראש הממשלה הפלסטיני סלאם פיאד, כי הדבר מעיד על השטחיות שבה פועל השר לבטחון פנים: "אם השר והישראלים חושבים שבסגירת מרכז התקשורת הם מטרפדים את היערכותנו לקבלת האפיפיור ולסיקור הביקור שלו - הם טועים".

 

"כל ירושלים פתוחה בפנינו ואנו התחלנו מיידית בהעברת מרכז התקשורת

לעיר העתיקה. כשהאפיפיור מגיע לירושלים המזרחית, הוא והביקור שלו באחריותנו וכך גם הסיקור שלו", אמר היועץ הבכיר. "לא נירתע מהצעדים של הישראלים שאינם תורמים דבר לביקור ולמצב".

 

"מבחינת הפלסטינים, ירושלים המזרחית היא השטח שבאחריותנו - ואנו אמורים לנהל בו את העניינים כולל את ביקור האפיפיור", אמר עבד אל-קאדר והוסיף כי הרשות ציפתה לצעד שנקטה בו המשטרה - ונערכה בהתאם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התרגשות בבית-לחם
צילום: רויטרס
הכנות בעיר העתיקה בירושלים
צילום: AFP
מומלצים