שתף קטע נבחר

אלמנתו של אלי כהן: רוצה להיפגש עם האפיפיור

נדיה כהן, שבעלה הוצא להורג לפני 44 שנה בדמשק, העבירה לנשיא פרס מכתב אותו ביקשה לתת לאפיפיור. "אני לא מבינה למה לא סופרים אותנו ולמה לא זימנו אותנו לפגישה כמו משפחות אחרות", היא אמרה

למה גלעד שליט כן ואלי כהן לא? אלמנתו של המרגל הישראלי שהוצא להורג בסוריה, נדיה כהן, ואחיו אברהם, הגיעו בצהריים (יום ב') לבית הנשיא. השניים הביאו מכתב אותו ביקשו להעביר לידי האפיפיור, בנדיקטוס ה-16, על מנת שיפעיל את קשריו עם סוריה ויקדם את החזרת עצמותיו לארץ.

 

השניים נפגשו עם נשיא המדינה, שמעון פרס, בטרם הגעתו של האפיפיור למשכן הנשיא. "הנשיא הבטיח לנו כי הוא יעביר את המכתב לאפיפיור באמצעות ראש ממשלת הוותיקן", אמרה אלמנתו של כהן.

 

בני המשפחה מחו על כך שהאפיפיור מצא זמן להיפגש עם בני משפחת שליט, בעוד הם לדבריהם נשכחו. "אני לא מבינה למה לא סופרים אותנו ולמה לא זימנו אותנו לפגישה,

 כמו משפחות אחרות. נשיא המדינה אמר שמדובר בפגישה קצרה אשר תואמה מראש. אנחנו אנשים שלא צועקים או דופקים על שולחנות, אני רוצה שיכבדו את הפעילות של אלי למען המדינה והעם הזה". 

 

בשבוע הבא יחול יום הזיכרון ה-44 להוצאתו להורג של כהן. "הילדים שלו, אפילו הקטן ביותר כבר עברו את הגיל שלו ומעולם לא זכו לחיבוק של אב. אנחנו בתקווה שהאפיפיור יפעל וישנה את מה שלפני 44 שנים לא הצליח קודמו למנוע. אנחנו מוצאים את עצמנו יורדים על הברכיים לפני כל אישיות שמגיעה בשביל שיקשיבו לנו, ואנחנו מקווים שייקחו את זה ברצינות ויתחילו לפעול גם בלי תיאום מראש".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נדיה כהן. העבירה מכתב
צילום: גיל יחונן
מומלצים