שתף קטע נבחר

בנצרת מחכים לאפיפיור: "אהלן וסהלן, באבא"

בנדיקטוס ה-16 יגיע לעיר בה גדל ישו ביום חמישי וההכנות בשיאן. תושבים מברכים על המון התיירים שהציף את העיר ומקווים שהם יישארו גם אחרי עזיבת האפיפיור. אולם יש מי שלא שמח: "לא אומרים ברוך הבא למי שפגע בנביא מוחמד"

בעיר שבה גדל ישו כבר לא יכולים לחכות לביקורו הצפוי של האפיפיור ביום חמישי, שבמהלכו תתקיים מיסת המונים בהר הקפיצה ולאחריה תפילה בכנסיית הבשורה. נצרת, הגדושה בתיירים, מקווה שבנדיקטוס ה-16 יביא עמו בשורה שבעקבותיה יגיעו לעיר עשרות אלפי מטיילים.

 

האפיפיור בארץ הקודש - עדכונים אחרונים ב-ynet:

 

על אף שרוב תושבי נצרת הם מוסלמים, ההתרגשות וההכנות ניכרים בכל חלקי העיר. תמונתו של האפיפיור מתנוססת בענק בכל מקום ודגלים ושלטים מברכים אותו על בואו. "לא בכל יום מגיעה לכאן אישיות בסדר גודל כזה. ניתן להבחין בשינוי, כמו התשתיות שנבנו באזור להר הקפיצה", אמר ל-ynet אוסמה עומרי, בעל בית הקפה "קאזה פלשתינה" בעיר העתיקה.

 

"אנחנו אומרים לבאבא אהלן וסהלן. אינשאללה יבואו לכאן לאכול יהודים, מוסלמים ונוצרים ויבוא שלום על כולנו", אמרו במסעדה הטורקית שבמרכז העיר. כך גם בממתקי מכרום ידעו לספר כי "משעות הבוקר הייתה הרבה עבודה. העיר מלאה בתיירים והכל בזכות האפיפיור שמגיע לכאן ומביא בעקבותיו מבקרים רבים".

 

בעיריית נצרת שוקדים על ההכנות לביקור עד הרגע האחרון. בכיכר הסמוכה לכנסיית הבשורה, שם צפויה להתקיים תפילה בהשתתפות 800 בני אדם, נשתלו פרחים ועל הקירות מתנוססים דגלים. חברת מועצת העיר, עביר קובטי, שמתרגשת מאוד מהביקור, חשבה שכדאי להשתמש בביקור כמקפצה לקידום העיר. ואכן, ביום שבת האחרון נפתח פסטיבל אביב נצרת.

 

"לעיר יש כל כך הרבה מה להציע וחשבתי שכדאי לנצל את ההזדמנות, כשהיא מלאה בתיירים, ולקיים אירועי חוצות בעיר העתיקה, אירועי תרבות של מוסיקה וריקוד ולהציג תערוכות בבתי הקפה, כדי שכולם יבינו שכדאי לבקר כאן גם לאחר ביקורו של האפיפיור", אמרה קובטי. הפסטיבל שיתקיים בשבועיים הקרובים יכלול מופעי חוצות של נגינה ומחול, הצגה של תערוכות וערבי בילוי בבתי הקפה והמסעדות בעיר העתיקה.  


תמונת האפיפיור בכל נצרת (צילום: AP)

 

אולם בנצרת יש גם מי שחושב שהאפיפיור אינו רצוי, לאור התבטאותו המפורסמת לפני שלוש שנים. "לאדם שפגע בנביא מוחמד אנחנו אומרים 'לא ברוך הבא'. זה אדם שנפגש עם הנשיא ג'ורג' בוש, שהרג בשנים האחרונות מוסלמים

רבים, ונפגש עם היהודים שפגעו בבני עמנו בעזה. לכן אנו אומרים לו לא אהלן ולא סהלן - אנחנו לא רוצים אותך כאן", התרעם נאזם סלים, האימאם של מסגד שהאב א-דין, שגם תלה כרוזים המגנים את הביקור בסמוך למסגד.

 

בנצרת אומרים בתגובה כי סלים וחבריו לא יצליחו לקלקל את הביקור והתקווה שהוא מביא. "אני מוסלמי ואני אומר לאפיפיור ברוך הבא, אנחנו שמחים שאתה מגיע. תראו איך הרחובות מלאים בתיירים. עוד יבואו תיירים רבים ואיתם הלוואי תבוא פרנסה ואולי גם שלום", אמר בילאל חג'אווי, אחד מתושבי העיר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יעלה צפונה. האפיפיור
צילום: רויטרס
דגלי הוותיקן בנצרת
צילום: AP
מומלצים