שתף קטע נבחר

התקציב: השר לבטחון פנים מרוצה, המפכ"ל פחות

במשרד לביטחון פנים ובמשטרה הביעו שביעות רצון מהשמירה על שכר השוטרים, אך המפכ"ל אמר כי יש להציב את תקציב המשרד בסדר עדיפות אחר לצורך לחימה בפשיעה. רנ"צ כהן ל-ynet: אנחנו אחד הגופים היחידים שיודעים לתת תמורה לאגרה

מה באמת חושבים הבכירים על תקציב המשטרה הצפוי? נראה שיש עדיין מעט פערים בין השר הממונה למפכ"ל. זמן קצר לאחר שהממשלה אישרה היום (ד') את עסקת החבילה ואת השינויים הנדרשים בתקציב המדינה - אמר מפכ"ל המשטרה, רב ניצב דודי כהן, כי "המשרד לביטחון פנים צריך להיות במקום אחר", בכל הנוגע לסדר העדיפויות התקציבי.

 

רנ"צ כהן, שדיבר בהערכת מצב במחוז הצפוני של המשטרה, אמר עם זאת כי יש למקם את החינוך והביטחון בראש סדר העדיפויות. "מאזן החוסן הלאומי זה היבט ביטחון הפנים. אני יכול לנבא, להוכיח מה יהיה מבחינת ביטחון הפנים במדינת ישראל בשנים הבאות", הזהיר.

 

אישור התקציב - סיקור מלא ב-ynet

 

עם זאת, השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', הביע סיפוק מההחלטה שלא לקצץ את תקציב המשרד ואמר: "אני מתכוון לפעול על מנת שראש הממשלה יממש את הבטחתו". השר ציין כי משרדו יקבל תוספת של יותר ממיליארד שקלים בשנים 2009-2010, כפי שסיכם עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שר האוצר וראש אגף התקציבים. מקורבי השר סיפרו כי הסיכום הושג לאחר ליל דיונים מרתוני שנגמר ללא התקדמות עד לרגעי ההצבעה בשעות הבוקר.

 

גם רנ"צ כהן סיפר על הדיונים שבמהלכם הצליח יחד עם השר הממונה לשמר את אחד היעדים החשובים - שמירת שכרם של השוטרים. "השר לביטחון פנים ואני ניהלנו בימים האחרונים משא ומתן מול האוצר, מה שהיה לנגד עינינו מתן תוספת למשטרת ישראל ובעיקר מחויבות גדולה בנושא שכר השוטרים. עשינו כל מאמץ ששכרם לא ייפגע".

 

המפכ"ל, שביקר בנצרת לקראת ביקור האפיפיור שם מחר, אמר בשיחה עם ynet כי "אנחנו אחד הגופים היחידים שיודעים לתת תמורה לאגרה. כל תוספת תקציבית מתורגמת לפעילות מבצעית, כל תוספת של מיליארד ש"ח מביאה בעקבותיה ירידה של עשרה אחוזים בפשיעה".

 

"ניתן להוריד את הפשיעה ב-50 אחוזים"

לדבריו, "בחמש שנים ניתן להוריד את הפשיעה ב-50 אחוזים, בתנאי שהממשלה משנה את סדר העדיפות ומשקיעה כחמישה מיליארד בביטחון הפנים, וכשאני אומר התמודדות - אני אומר גם התמודדות מול משפחות הפשע".

  

כהן טען עוד כי בשנת 2008 וברבעון הראשון של 2009 המשטרה רשמה

לעצמה הצלחות גבוהות מאוד בתחום הלחימה בפשיעה. "העבודה לפי תוכנית רב שנתית הוכיחה את עצמה ולכן ניהלנו משא ומתן מול האוצר", אמר.

 

השר אהרונוביץ' הוסיף כי "מניעת הקיצוץ והתוספות שיינתנו, יספקו מענה הולם לצורכי המשטרה ושירות בתי הסוהר ולהמשך תוכניות העבודה. אמנם לא די בכך, אך אני מתכוון לפעול על מנת שראש הממשלה יממש את הבטחתו. אני שמח שראש הממשלה, שר האוצר ואנשי האוצר נענו לבקשותיי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השר אהרונוביץ'. יפעל למימוש ההבטחות
צילום: הרצל יוסף
המפכ"ל כהן. שמר על שכר השוטרים
צילום: שי וקנין
מומלצים