שתף קטע נבחר

אריאב: "הקיצוץ הרוחבי - הפתרון הגרוע מכל"

מנכ"ל האוצר, ירום אריאב, מצטרף לביקורת נגד התקציב: ההתנהלות "לא הייתה אופטימלית". לדבריו, "ההישג העיקרי הוא מסגרת הגירעון שנשמרה". בנוגע להתפטרות בלינקוב אומר אריאב: "הוא הגיע לקצה המצפון המקצועי שלו"

מנכ"ל משרד האוצר, ירום אריאב מצטרף לקולות הביקורת נגד התקציב . "נאלצנו ללכת על קיצוץ רוחבי שאין ספק שזה הפתרון הגרוע מכל", אמר אריאב בראיון לערוץ 2. עוד התייחס המנכ"ל להתפטרותו של הממונה על התקציבים במשרד האוצר, רם בלניקוב ואמר: "הוא הגיע לקצה המצפון המקצועי שלו".

 

אריאב השמיע ביקורת על על רקע מאפייני התקציב וחוק ההסדרים שאושרו בממשלה, כמו גם דרך ניהול המשא ומתן וגיבוש עסקת החבילה בין ארגוני המעסיקים, להסתדרות וליועץ הכלכלי הבכיר של ראש הממשלה נתניהו, אורי יוגב.

על אף הטון המאופק בו נאמרו הדברים, ניכר היה שאריאב אינו מרוצה מכך שדעת פקידי האוצר כמעט ולא נשמעה בדיונים. "אנו באים בסך הכל עם הפן המקצועי ומי שמקבל את ההחלטות זה לא אנחנו  - וזה בסדר גמור שזה כך".

 

"מסגרת הגירעון נשמרה"

אריאב, שאמור לפרוש מהאוצר רק לקראת סוף השנה, לאחר שקיבל את בקשת השר, יובל שטייניץ, לדחות את פרישתו - מנה הישג משמעותי אחד בלבד בתקציב שאושר בממשלה. לדבריו "ההישג העיקרי הוא מסגרת הגירעון שנשמרה, אבל אכן ההרכב של התקציב הוא לא מה שחשבנו, במיוחד בענייני השכר במגזר הציבורי ומערכת הביטחון".

 

אריאב ציין שההתנהלות סביב התקציב "לא הייתה אופטימלית בלשון המעטה". עוד הוסיף: "אפשר לזקוף את זה גם לזה שזו ממשלה חדשה, שהיה לחץ זמנים". בנוגע להתפטרותו של בלינקוב, במחאה על אופן התנהלות הצדדים במגעים לאישור התקציב ומאפייניו, אמר המנכ"ל ש"רמי הוא איש איכותי עם עקרונות והגיע למסקנות שהוא הגיע לקו האדום שלו. הוא האיש שעל פי חוק הלחץ הוא עליו. הוא הגיע לקצה המצפון המקצועי שלו ואנחנו נכבד את ההחלטה שלו".

 

נזכיר כי הממונה על התקציבים באוצר נימק את פרישתו בכך שאחריותו לתקציב המדינה ולמשק מחייבת אותו להתפטר מתפקידו "לנוכח אירועי השבועות האחרונים".

 

נראה עם זאת, ששר האוצר אינו שותף לדעה שכל בכירי משרדו לא נשמע בדיוני התקציב. שטייניץ אמר היום בכנס שוק ההון של גלובס: "לגבי כל הפרסומים על תפקידו של משרד האוצר - האוצר הוביל באופן ברור וחד משמעי את גיבושה של התכנית שהוצגה לפני 3 שבועות, תוך הידברות עם ראש הממשלה ומשרדו ועם בנק ישראל. מצד שני, היו ויכוחים במסגרתם שכנענו זה את זה. האוצר הוביל ויוביל גם את התכנית הכלכלית, גם את גיבוש התקציב וגם את חוק ההסדרים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מנכ"ל האוצר, אריאב
צילום: גיא אסייג
מומלצים