שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שופט: אסיר הומו לא זכאי להתייחד עם בן זוגו
  השב"ס קבע כי הקריטריונים מחייבים שבני הזוג יהיו גבר ואשה. בית משפט מינהלי בכלא השרון קיבל את הטענה ודחה את עתירתו של האסיר לי הרמן להתייחד עם בן זוגו. עם זאת, הורה לשקול לאפשר לו ביקור

  בית משפט מינהלי קיבל באחרונה החלטה יוצא דופן, וקבע כי אסיר אינו רשאי להתייחד עם בן זוגו. בהיות בני הזוג בני אותו מין, נקבע, "לא מתקיימים התנאים להתייחדות". עם זאת, בית המשפט הורה לשירות בתי הסוהר לשקול לאפשר זכות ביקור בכלא לבן הזוג.

   

  העותר, לי הרמן, בן 35, נשלח לפני 11 שנה ל-19 שנות מאסר ושמונה חודשים, בעקבות הרשעתו בנסיון לרצח, שוד בנסיבות מחמירות, איומים וגניבה. הרמן כלוא בהפרדה, בתא לבדו בכלא השרון, ונחשב לאסיר בעייתי ואלים, שמרבה להסתכסך עם אסירים וסוהרים.

   

  באחרונה הגיש לבית המשפט המחוזי לעניינים מינהליים, היושב בכלא השרון, שתי בקשות: האחת - להתיר לבן זוגו להגיע לבקר אותו, והשנייה - בקשה להתייחד עם בן זוגו. בשירות בתי הסוהר מאפשרים לזוגות להתייחד בין כותלי הכלא, כאשר האסיר עומד בקריטריונים הנדרשים: בין היתר, צריכים בני הזוג להיות גבר ואשה, נשואים או ידועים בציבור לפחות שנתיים, כאשר האסיר או האסירה אינם זכאים לחופשות.


  אחד מ-5 בארץ: חדר ההתייחדות הנכסף בכלא איילון (צילום: רענן בן צור)

   

  חמישה מתקני התייחדות מיוחדים קיימים בבתי הכלא ברחבי הארץ. מדובר במבנה מסורג הנמצא מחוץ לאגף, ובו מיטה זוגית, טלוויזיה, מקלחת ושירותים צמודים. במתקני ההתייחדות זוכים להשתמש גם אסירים או אסירות שנישאו בתוך הכלא, ולאחר החופה הם נלקחים לחדר ההתייחדות.

  בן האסירים המפורסמים שקיבלו התייחדות זכור בין היתר המקרה של יגאל עמיר ולריסה טרימבובלר.

   

  שירות בתי הסוהר התנגד בבית המשפט לבקשותיו של הרמן, בטענה כי אין מתירים התייחדות בין בני זוג מאותו המין. בעניין הביקורים, טען השב"ס כי אין להרמן זכות לביקור כזה, מכיוון שמי שנמצא בהפרדה זכאי לביקורים רק של בני משפחה מקרבה ראשונה - ובן זוגו אינו יכול להיות מוגדר ככזה. את הטענה הראשונה קיבל בית המשפט כלשונה, ולגבי השנייה - הורה לשב"ס לשקול פעם נוספת את העניין.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גלעד קוולרצ'יק
  תא התייחדות בכלא איילון
  צילום: גלעד קוולרצ'יק
  מומלצים