שתף קטע נבחר

אבו-מאזן נועד עם אסד; הפלסטינים החרימו

השניים נועדו בדמשק ודנו ב"סבל שנגרם בעקבות הכיבוש". ארגונים פלסטיניים בסוריה הודיעו שלא ייפגשו עם אבו-מאזן, נוכח "צעדיו הארגוניים והמדיניים"

בעוד עבדאללה מלך ירדן דוחק בנתניהו להתחייב לפתרון שתי המדינות, וזמן קצר לאחר ששגריר סוריה באנקרה משגר מסר על המשא ומתן עם ישראל, נועדו בצהריים (יום ה') הנשיא הסורי אסד והנשיא הפלסטיני אבו-מאזן בדמשק. "השניים דנו במצב בשטחים, ובסבל בו נתון העם הפלסטיני בעקבות צעדיו של הכיבוש הישראלי", דיווחה בצהריים סוכנות הידיעות הסורית.

 

ואולם תקרית מעיבה על הביקור: הפלגים הפלסטינים שמשרדיהם פועלים בסוריה פירסמו הודעה לפיה הם מסרבים לפגוש נשיא הרשות.

 "ההתנגדות החליטה להחרים את ביקורו של עבאס ושלא לפגוש בו, זאת משום שההתנגדות רואה בצעדיו הארגוניים והמדיניים כבלתי לגיטימיים. כוחות ההתנגדות אינם מעוניינים לתת כסות מדינית להצהרותיו ולצעדיו של עבאס להקמת ממשלה הרחוקה מהאינטרסים הלאומיים, וכן לא לתת כסות לביקורו בוושינגטון". 

 

כלי תקשורת בסוריה דיווחו כי אבו-מאזן ואסד שוחחו על הדיאלוג הפנים-פלסטיני, תהליך השלום, היחסים עם ישראל והמצב הכללי במזרח התיכון.

 

דובר הנשיאות הפלסטינית, נביל אבו רודיינה, אמר כי ביקורו של אבו מאזן בדמשק נועד לתאם עמדות בין הפלסטינים והסורים, להתייעץ בנוגע לאינטרסים משותפים לשניים, ולחזק את הסולידריות הערבית.

 בנוסף לכך נעשה ניסיון לגבש עמדה ערבית מאוחדת כלפי המשא ומתן עם ישראל.

 

ביקורו של אבו מאזן בדמשק נערך שלושה ימים לאחר ביקורו של עבדאללה מלך ירדן בבירה הסורית, ויום אחד קודם לביקורו של נשיא טורקיה, עבדוללה גול. על פי דיווחים אחדים, קיימת אפשרות שאבו מאזן, אסד וגול ייוועדו מחר לפסגה משולשת.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אסד. סדרת פגישות
צילום: AP
אבו-מאזן. הוחרם
צילום: AP
מומלצים