שתף קטע נבחר

נתניהו: ביקשתי מהאפיפיור לגנות את איראן

ראש הממשלה נועד עם בנדיקטוס ה-16 ליד כנסיית הבשורה בנצרת, וביקש לגייס גם אותו למאבק בהצהרות על השמדת ישראל. בהמשך נשא האפיפיור תפילה פרטית בכנסייה

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נועד בצהריים (יום ה') עם האפיפיור בנדקיטוס ה-16 וביקש ממנו לגנות את ההצהרות מכיוון איראן על הכוונה להשמיד את מדינת ישראל.

 

"ביקשתי ממנו, כדמות מוסרית, להשמיע את קולו בעצמה וברציפות נגד ההצהרות האלו, והוא אמר שהוא אכן מגנה את תופעות מסוג זה, וכל גילוי של אנטישמיות ושנאה", אמר נתניהו. "אני חושב שמצאנו שם אוזן קשבת".


מפגש סמוך לכנסיית הבשורה (צילום: משה מילנר, לע"מ)

 

הפגישה בין ראש הממשלה והאפיפיור נערכה סמוך לכנסיית הבשורה בנצרת. בתחילה דנו שני האישים בנושא תהליך השלום,

 ולאחר מכן התקיים דיון בחברת יועציהם, בנוגע ליחסי ישראל והותיקן ובנושא נכסי הכנסייה בארץ.

 

אל כנסיית הבשורה הגיע האפיפיור לאחר המיסה ההמונית שערך בהר הקפיצה, בפני כ-40 אלף בני אדם. אלפי מאמינים נוצרים וצליינים קידמו את פניו גם בהגיעו לכנסייה, ואחד מהם היה אליאס מטר - תושב כפר קנא, הנחשב ליישוב קדוש מאחר שעל-פי הנצורת ביצע בו ישו את הנס הראשון בחייו.


האפיפיור בכנסיית הבשורה (צילום: אחיה ראב"ד)

 

מטר אמר כי הנוצרים מהווים את העדה הקטנה ביותר בישראל, והוא מצפה בשל כך להתחשבות יתרה מצד שלטונות ישראל. "אני נרגש מאוד, כמו כל הנוצרים בארץ הקודש,

מבואו של האפיפיור. אנו שמחים לשמוע שגם אדם כל כך גדול כמו האפיפיור רוצה רק דבר אחד – לדבר על שלום", אמר מטר.

    

בהמשך נפגש האפיפיור עם מנהיגי דת מכל העדות, בהם המנהיג הרוחני של העדה הדרוזית מואפק טריף, הקאדי מוחמד אבו עובייד, הרב דוד רוזן והבישוף הלטיני בולוס מרקוצו. כל האישים ציינו כי הגליל הוא מקום מפגש לכל הדתות בישראל, וכי מתקיים בו שיתוף פעולה בין הדתות שהינו מודל לחיקוי. האפיפיור אמר במעמד זה כי הכנסייה הקתולית תתמוך בכל פעילות שיש בה כדי לחזק את מערכת היחסים בין הדתות.

  

בהמשך ירד האפיפיור לגרוטו (המערה) – המקום בו על פי המסורת הנוצרית הודיע המלאך גבריאל למרים הבתולה כי היא הרה. האפיפיור נשא במקום תפילה פרטית, ובהמשך השתתף בתפילה פומבית עם מאות מתושבי נצרת והאזור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגישה בין נתניהו והאפיפיור
צילום: משה מילנר, לע"מ
המיסה בהר הקפיצה
צילום: ג'ורג' גינסברג
כנסיית הבשורה בנצרת
צילום: אחיה ראב"ד
מומלצים