שתף קטע נבחר

עובד נפל ונהרג - מנהלי המרכול הורשעו בהריגה

שלוש שנים אחרי האסון בו נהרג שמעון אלגריסי, שני מנהלי החנות "מפעל החסד שערי עזרא" הורשעו בהריגה. הבעלים ועובד נוסף הורשעו בגרימת מוות ברשלנות

בית המשפט המחוזי בירושלים הרשיע היום (ה') את ישראל גלבך ומיכאל דרגן, מנהלים במרכול "מפעל החסד שערי עזרא" שבירושלים, בהריגה - שלוש שנים אחרי שעובד המחסן שמעון אלגריסי נהרג בתאונה במקום. הבעלים חיים ניימן ועובד נוסף, משה כהן, הורשעו בגרימת מוות ברשלנות.

 

אלגריסי נהרג באפריל 2006 לאחר שנפל לקרקע ממשטח עץ שהיה מונח על מלגזה. מהכרעת הדין עולה כי דרגן, ניימן וגלבך לא הדריכו את העובדים אודות הסיכונים הכרוכים בעבודה, לא הקפידו על מילוי הוראות הבטיחות השונות ולא סיפקו לעובדים את אמצעי המיגון הנדרשים למילוי תפקידיהם - כל זאת בניגוד לחוק.

 

על פי כתב האישום, בזמן שדרגן שימש כאחראי משמרת במחסן עסקו כהן ואלגריסי בהעברת חומרי ניקוי מהמחסן לחנות, כאשר כהן נהג במלגזה. בשלב כלשהו הרים כהן את אלגריסי באמצעות משטח שהונח על שיני המלגזה. מספר דקות לאחר מכן הוא נפל ונהרג.

 

לעובד שנהג במלגזה לא היה רשיון נהיגה

הפרקליטות האשימה את ניימן בעבירה של גרימת מוות ברשלנות ואת השלושה האחרים בעבירה של הריגה. כהן טען באמצעות עורך דינו, ודים שוב מהסנגוריה הציבורית, כי הוא התקבל לעבודה מחוסר ברירה שכן לא מצא עבודה אחרת והוא הצטווה על ידי גלבך ודרגן להשתמש במלגזה. לטענתו, הובהר לו שאם לא יעשה כך לא יוכל להמשיך לעבוד. עוד טען כהן, כי לא נאמר לו שאסור לו להפעיל מלגזה ללא רישיון נהיגה.

 

השופטת אורית אפעל-גבאי קבעה בהחלטה כי גלבך ודרגן גרמו למותו של אלגריסי בפזיזות מסוג קלות דעת והרשיעה אותם בהריגה. לעומת זאת, קבעה השופטת כי אין להרשיע את כהן בהריגה אלא בגרימת מוות ברשלנות, כיוון שלא התנהל בפזיזות. לגבי ניימן, קבעה השופטת כי התקיימו בעניינו היסודות העובדתיים של עבירת גרימת מוות ברשלנות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"המעסיקים התנהגו בקלות דעת" (ארכיון)
צילום: עזרא ארבלי
מומלצים