שתף קטע נבחר

מפגינים לנתניהו: תגיד לאובמה - הארץ שלנו

בהפגנת פעילי ימין מול בית ראש הממשלה אמר ח"כ בן ארי: "מי שימסור את יצהר ושאר יישובי גב ההר, יביא קטיושות על עזריאלי". דניאלה וייס: "ציפינו שנתניהו יתחיל ברגל ימין, ציפינו שתופשר ההקפאה ביהודה ושומרון, אבל בינתיים אין שינויים"

ערב נסיעתו של בנימין נתניהו לוושינגטון, כ-100 פעילי ימין - ובהם רבים מ"נוער למען ארץ ישראל" - הפגינו הערב (יום ה') מול בית ראש הממשלה בירושלים, תחת הכותרת "העם קבע - כן להתיישבות". המפגינים הניפו שלטים שעליהם נכתב, בין היתר: "נתניהו - אין לך מנדט לוויתורים", "ארץ אחת לעם אחד" ו"בנייה עכשיו ביש"ע".

 

בפתח ההפגנה קרא חבר הכנסת מיכאל בן ארי (האיחוד הלאומי) לנתניהו: "אל תתקפל כמו בהסכמי וואי, אל תתקפל כמו אצל עופר עיני שעשה ממך כזה קטן. יצהר היא הביטחון הלאומי, היא טיל היירוט לכל פצצות הגרעין בעולם. נתניהו - גלה מנהיגות, יש

כאן ארץ אחת לעם אחד". בן ארי טען כי "מי שימסור את יצהר ושאר יישובי גב ההר, יביא קטיושות על עזריאלי". 

 

ח"כ אורי אריאל פנה גם הוא לראש הממשלה ואמר: "סע לוושינגטון, אנחנו לא מפחדים. עמוד ואמור – ארץ ישראל שייכת לעם ישראל".


"דורשים חזרה לחבל עזה" (צילום: דודי ועקנין)

 

ראש מועצת קדומים לשעבר, דניאלה וייס, נקטה בלשון חריפה במיוחד והשוותה בין המציאות העולמית הנוכחית לזו של ימי מלחמת העולם השנייה. "אחמדי-נג'אד רוצה להשמיד אותנו, ואובמה משתחווה כמו צ'מברליין להיטלר", טענה. 

 

היא הוסיפה: "ציפינו שנתניהו יתחיל ברגל ימין, כל כך ציפינו שתופשר ההקפאה ביהודה ושומרון, אבל בינתיים התוצאה היא המשך ההקפאה. אסור לתת לראש הממשלה לצאת לוושינגטון מבלי לדעת מה עומד על הפרק, זוהי פגישה גורלית. ארץ ישראל שייכת רק לעם ישראל. אנחנו דורשים מראש הממשלה להציג מדיניות - הדרישה שלנו היא ארץ ישראל השלמה, המשך בנייה ביהודה ושומרון וחזרה לחבל עזה".

 

הרב עוזי שרבף, אחד ממנהיגיה הרוחניים של "נוער למען ארץ ישראל" וראש כולל "שלהבת תחיית הארץ" בחברון, אמר כי ימים אלו הם שעת מבחן. "אנחנו צריכים,

לפני ותוך כדי הפנייה לראש הממשלה, לשאול את עצמנו אם אנחנו עושים די בנושא ההתרחבות והאחיזה על ארץ ישראל", אמר. "ישנה מלחמה ארוכת שנים על הארץ הזאת. ההצלחה תלויה בנו, לא באובמה ולא בראשי עם, וגם לא בראש הממשלה. אנחנו צריכים לצאת לשטח ולהיאחז ברגבי אדמתה של ארץ ישראל כל זמן, בכל שעה ושעה".

 

הרב שלום דב וולפא אמר כי לראש הממשלה יש אפשרות להצטרף לנאמני ארץ ישראל, "ואם חס וחלילה ייכנע לאובמה - הוא מרים יד נגד הקדוש ברוך הוא, ונגד מדינתנו. עד עתה הוא לא אמר 'שתי מדינות לשני עמים', אך זה שהוא מגמגם ולא אומר שלא תהיה מדינה פלסטינית - זה הרס". הרב וולפא הביע ביטחון גמור כי "לא תהיה ממלכה או ישות של ערבים או גויים בשטחי ארץ ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דניאלה וייס. "זו פגישה גורלית"
צילום: דודי ועקנין
אורי אריאל. לא מפחדים
צילום: דודי ועקנין
אובמה. ילחץ
צילום: AFP
נתניהו. מה הוא יאמר?
צילום: רויטרס
מומלצים