שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הורים השביתו גן בגלל מנוף: "חוששים מאסון"
  קריסת מנוף ליד מתחם ברחובות שבו נמצאים כמה גני ילדים הביאה לפינוי הכיתות הפרטיות. הורים שילדיהם לומדים בכיתות הגן של העירייה זועמים על כך שלא פינו גם אותם, במיוחד לאור העובדה שהוקם מנוף נוסף: "מקווים ששר החינוך יתערב"

  לא כל כך נעים לראות גן סגור: כ-70 ילדים ברחובות לא הולכים לגן זה יומיים, בגלל מנוף ענק שהוקם באתר בנייה סמוך. רק לפני כמה שבועות נפל באותו האזור מנוף אחר והורים לילדי הגן דורשים למצוא להם פתרון. "אנחנו לא רוצים לחכות לאסון הבא", אמרה אחת האמהות.

   

  בשכונת "אחוזת הנשיא" שבמזרח רחובות נבנה כיום מגדל מגורים, ממש בסמוך לכמה גני ילדים. בסך הכל נמצאים במקום כ-150 ילדים מדי יום. במשך תקופה ארוכה ניהלו ההורים מאבק נגד המצב המסוכן, בדרישה להעתיק את הגן ממקומו עד תום העבודות. 


  הילדים בסכנה? המנוף שקרס בחודש שעבר (צילום: קובי אלבז)

   

  בחודש שעבר קרס מנוף במרחק של כמה מטרים מאחד הגנים, אך לא היו נפגעים. בעקבות המקרה הקימו ההורים קול צעקה, ושתי הכיתות שהשתייכו לגנים הפרטיים הועברו לקצה אחר של הרחוב. אולם באשכול הגנים נותרו עוד שתי כיתות גן של העירייה, שבהם לומדים כ-70 ילדים בני ארבע עד חמש, להם לא מצאה עיריית רחובות פיתרון, והם המשיכו ללמוד בסמוך לאתר הבנייה.

   

  לאחרונה הושלמה בנייתו של מנוף חדש המתנשא לגובה של כ-100 מטרים בסמוך לגנים. הקמתו של המנוף היתה הקש ששבר את גב הגמל וההורים החליטו לעשות מעשה. הם החליטו לא לשתוק ולהשאיר את ילדיהם בבית. כך אירע שביומיים האחרונים נמצאים הילדים עם הוריהם בבית ומחכים לפיתרון מצד העירייה.

   

  "מדובר בעגורן ענקי שנמצא ממש ליד הגן", אמרה סיגל שילדיה לומדים בגן. "אני לא מבינה למה מחכים. בשלב הזה החלטנו שעדיף שהילדים יהיו צמודים אלינו בבית ובעבודה, ושלא ילכו לגן".

   

  עודד, אף הוא הורה מודאג, הוסיף: "אני לא מבין איך מצאו פתרון לגן הפרטי, הן על ידי העירייה והן על ידי היזם, ואילו לגן העירוני - המונה 70 ילדים - אין פתרון. אני מקווה ששר החינוך סער יתערב בנושא וימצא לנו פיתרון ראוי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המנוף שקרס ברחובות (ארכיון)
  צילום: קובי אלבז
  מומלצים