שתף קטע נבחר

האחים קורידו יתחילו סירוס כימי: "אין לנו עבודה"

האחים הפדופילים מחיפה יקבלו היום זריקה ראשונה. שלומי קורידו הסביר: "אני ואורן לא עשינו כלום, אבל מסתכלים עלינו בצורה חשודה". אבל מי יעקוב אחרי הטיפול הממושך?

האם ההורים לילדים בחיפה יוכלו להרגיש בטוחים יותר? האחים-הפדופילים אורן ושלומי קורידו יתחילו לעבור היום (ג') טיפול לדיכוי היצר המיני באמצעות תרופות - טיפול המכונה "סירוס כימי". השניים יעברו את התהליך הרפואי - הכולל זריקה תקופתית - מרצון.

 

שני האחים ריצו בעבר תקופות מאסר בשל תקיפת קטינים, צילום קטינים בעירום ועוד. לאחר שסיימו את פרק המאסר האחרון, עברו להתגורר בחיפה, שם נעצרו לפני מספר חודשים בחשד לתקיפתו של נער בן 14. הם שוחררו בסופו של דבר, לאחר שלא נמצאו די ראיות להעמידם לדין.

 

"למרות שלא עשינו כלום, כרגע אנשים מסתכלים עלינו בצורה חשודה", אמר ל-ynet שלומי קורידו הבוקר.

"אנחנו מקווים שאחרי שיידעו שאנחנו עוברים את הטיפול הזה, יסתכלו עלינו אחרת. אנחנו רוצים להגיע לשיקום מלא ומקווים שזה יצליח לנו. מקווים שהכל יהיה בסדר".

 

שלומי סיפר בין השאר, כי מאז המעצר האחרון, ובגינו, הוא ואחיו אינם עובדים. "אורן עבד בתאורה וסאונד, ואני במטבח של ישיבה. עכשיו אנחנו יושבים בבית בלי עבודה. אין התחייבות מצד אף אחד, אבל אני מקווה שבעקבות הטיפול נוכל למצוא גם עבודה ולהשתקם. אני מתכוון לעשות הכל כדי שהתהליך יצליח, ואנשים יפסיקו להסתכל עלינו בצורה חשודה".

 

העיתונאית חטפה סטירה - והחליטה לעשות מעשה

מי ששכנעה את השניים לעבור את התהליך, ואף דאגה למסמכים, לתורים ולמימון הטיפול, הייתה טלי ליבמן, עיתונאית ב"רדיו חיפה".

ליבמן התעמתה עם השניים בבית המשפט בעת מעצרם האחרון, ואף ספגה סטירת לחי מאחד מהם. עם זאת, כאשר הבינה עם שחרורם מהמעצר כי ללא התערבות המעשים שיוחסו להם יכולים לחזור על עצמם - החליטה לעשות מעשה.

 

בתחילת הטיפול, למרבה הפרדוקס, נזקקו האחים למסמך רפואי-רשמי, המאשר כי הם פדופילים. לאחר מאמצים רבים, ניפק לבסוף פסיכיאטר משירות בתי הסוהר אישור כנדרש, מתוך היכרותו עם השניים מהתקופה בה ריצו עונשי מאסר. בשבוע שעבר הם באו למחלקה האנדוקרינולוגית במרפאת "לין" בחיפה, שם חתמו על מסמכי הסכמה לטיפול, על השלכותיו ותופעות הלוואי שעשויות לנבוע ממנו.

 

היום אחר הצהריים יקבלו האחים קורידו את הזריקה הראשונה. על מנת לדאוג להצלחת הטיפול, על השניים לקבל זריקה מדי מספר חודשים. המימון מגיע ממשרד הבריאות.

 

בעבר, לאחר מקרים קודמים שנתפסו, כבר פורסם שלשלומי קורידו הוצע להשתתף בתוכנית טיפולית, שהופסקה מסיבה לא ברורה. אז מי יעקוב אחרי העניין הפעם? לדברי גורם בשירותי הבריאות - ככל הידוע לו אין גוף שאחראי על מעקב שכזה, והדבר תלוי לחלוטין במוטיבציה ובנכונות של השניים לעבור את התהליך.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שלומי קורידו. "רוצים שיקום מלא"
צילום: דנה קופל
אורן קורידו. כבר אין עבודה
צילום: ג'רמי פלדמן
מומלצים