שתף קטע נבחר

"שלום עכשיו": המתנחלים "שדרגו" שני מאחזים

הארגון הציג תמונות של קרוואנים חדשים שהוצבו בשני מאחזים בלתי חוקיים בשומרון ובבנימין. ב"שלום עכשיו" טוענים כי הממשלה עומדת מנגד, ואילו המתנחלים אומרים: "ההאשמות של המלשינונים לא ראויות להתייחסות"

נתניהו עומד איתן מול דרישת ארה"ב להקפיא את הבניה בהתנחלויות - וביהודה ושומרון מתרחבים המאחזים הבלתי חוקיים: בתנועת "שלום עכשיו" טוענים כי בחודשים האחרונים "שודרגו" שני מאחזים קיימים, וכי הממשלה גוררת רגליים ואינה פועלת בנחרצות נגד התופעה. יושב ראש ועד מתיישבי השומרון, בני קצובר: "אני חושב שחייבים להמשיך ולשמור על אדמות המדינה, והאמצעי העיקרי לצורך העניין הוא בהקמת מאחזים".

 

לטענת "שלום עכשיו", אחד המאחזים שהורחב הוא "נחלת יוסף", כשלושה קילומטרים מאלון מורה שבשומרון. זאת, לאחר שבמקום הוצבו שלושה צריפים

מאולתרים שבהם לא מתגורר איש. גם במאחז "בני אדם" שבבנימין הוצבו לטענת הארגון חמישה קרוואנים, במקום אוהלים שניצבו במאחז קודם לכן.

 

מזכ"ל שלום עכשיו, יריב אופנהיימר, טען כי הממשלה אינה עושה דבר למניעת התופעה, וכי המתנחלים מנצלים את הדבר היטב. "הממשלה גוררת רגליים ולא פועלת בנחרצות בנושא פינוי מבנים חדשים, והמתנחלים יודעים לנצל את החולשה ולהעיז יותר בכל הקשור לנושא הבנייה הבלתי חוקית".


שלט בכניסה למאחז נחלת יוסף (צילום: באדיבות "שלום עכשיו")

  

המתנחלים, התייחסו לטענות בביטול. "לא מדובר במאחז חדש למיטב ידיעתי, כבר הרבה חודשים המקום קיים. הטיעונים של המלשינונים האלה לא ראויים להתייחסות. אני חושב שחייבים להמשיך ולשמור על המדינה, והאמצעי העיקרי לצורך העניין הוא בהקמת מאחזים", טען קצובר. 


קרוואנים במאחז בני אדם (צילום: באדיבות "שלום עכשיו")

  

גם ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה, טען כי מדובר בשטח חקלאי ולא בהתיישבות של משפחות. "מדובר בשטח חקלאי המעובד כבר כמעט שנתיים. המכולה הניידת וצריף העץ הוקמו לפני כשנה ומאחסנים את הציוד החקלאי. רוב הקרקעות באזור נרכשו על ידי הקרן לגאולת קרקע ומיעוטן אדמות מדינה. מדינת ישראל צריכה לברך את החלוצים החקלאים המעבדים את אדמת ארץ ישראל ושומרים על אדמות המדינה מהשתלטות ערבית", אמר. 

 

"העובדה ששלום עכשיו נזקקת למחזר סיפור ולהציגו בצורה מלאכותית כהתפתחות חדשה מדגישה את עליבותו של ארגון ההלשנה, הממומן על ידי גורמי חוץ ומנסה לייצר דרמות כדי לנסות ולהפריע לביקור ראש הממשלה בארצות הברית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נחלת יוסף. מאחז חקלאי?
באדיבות שלום עכשיו
בני אדם לפני ההתרחבות
באדיבות שלום עכשיו
ואחרי: הקרוואנים בבני אדם
באדיבות שלום עכשיו
מומלצים