שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ההפגנה הפתוחה: סטודנטים מפגינים ברשת
  האוניברסיטה הפתוחה חרתה על דגלה את הנגשת הלימודים. כעת, אחרי שבועות של שביתה, ינגישו הסטודנטים גם את המחאה. האוניברסיטה: "יש לנו אחריות כלפי הסטודנטים. נעשה הכל כדי ששנת הלימודים תיגמר בהצלחה"

  אם הסטודנטים לא באים להפגין, נביא את ההפגנה למחשב שלהם: 45 אלף סטודנטים של האוניברסיטה הפתוחה נקראו מאז מוצאי שבת להביע את מחאתם נגד השביתה באוניברסיטה ולהפגין - ברשת. ביום חמישי הגיעו רק כמה עשרות סטודנטים להפגין מול משרד החינוך בתל-אביב.

   

  ברוח האוניברסיטה הפתוחה, שקמה במטרה להנגיש את ההשכלה הגבוהה גם לתושבי הפריפריה, ומהווה מוסד להוראה מרחוק בטכנולוגיות מתקדמות, אגודת הסטודנטים החליטה לקרוא לסטודנטים הפרוסים בכל רחבי המדינה וגם לסטודנטים הלומדים בחו"ל להפגין באמצעי פשוט.

   

  יושב ראש אגודת הסטודנטים של האוניברסיטה הפתוחה, שגיא בן חור, אמר כי "האופן שבו בחרנו לקיים את ההפגנה יבטיח את הצלחתה ויוכיח את כוחם של עשרות אלפי הסטודנטים שלה".

   

  שיאה של ההפגנה האינטרנטית מתוכנן על מסך בקמפוס רמת אביב הערב (יום א'). המעוניינים להפגין, יכולים להיכנס לקישור לעמוד הבית של ההפגנה.

   

  "הגיעו מים עד נפש", נכתב באתר ההפגנה. "אחרי חמישה שבועות אנו אומרים בקול ברור ואחיד - עד כאן!! רוצים ללמוד! אנו קוראים לצדדים להתעלות, לגלות שאר רוח ולפעול יומם וליל על-מנת להביא להפסקת השביתה.

   

  "כמו כן, אנו דורשים מיד בתום השביתה להחזיר את כל שעות ההנחיה, לתת תגבורים ולקבוע מועדי בחינה חדשים ולעשות הכול על-מנת להקל על הסטודנטים בעקבות נזקי השביתה. כל זאת, תוך שיתוף מלא של אגודת הסטודנטים".

   

  ההנהלה: נושאים באחריות

  מהנהלת האוניברסיטה נמסר כי "יש לנו אחריות כלפי הסטודנטים ונעשה כל שיידרש על-מנת שיוכלו להשלים את שנת הלימודים האקדמית בהצלחה למרות השביתה. אנחנו קוראים לסגל ההוראה להתעשת, להכריז על סיום השביתה ולהפסיק את הפגיעה בסטודנטים".

   

  מאז פרוץ השביתה, מפרסמת הנהלת האוניברסיטה הפתוחה באופן שוטף הנחיות והקלות לסטודנטים מתוך רצון למזער את הנזק להמשך הלימודים. עד כה פורסמו ההקלות הבאות: בוטלה חובת הגשת המטלות, כך שהציון הסופי בקורס יהיה ציון הבחינה; ייקבעו מועדי בחינות נוספים במידה ותהיה הארכה של הסמסטר בגין השביתה; מי שייגש לבחינות ב-2009 במועדן המקורי וירגיש צורך בכך, יוכל לגשת למועד נוסף מעבר למקובל. בנוסף, נשקלת האפשרות להחזר כספי מתוך דמי ההנחיה המוגברת ששולמו.

   

  עוד נמסר כי "חשוב לזכור כי שיטת הלימוד באוניברסיטה הפתוחה מתבססת על לימוד עצמי והסטודנטים קיבלו את כל חומרי הלימוד כבר בתחילת הסמסטר. לרשותם של הסטודנטים עומדים, בין היתר, גם אמצעים טכנולוגיים באמצעותם ניתן ללמוד בשיטת הלמידה מרחוק. בנוסף, בחלק ניכר מהקורסים ישנם אנשי סגל הוראה שמתנגדים לשביתה וממשיכים ללמד כרגיל. כמו כן, עומדים אותם אנשי סגל לרשות הסטודנטים לצורך הכוונה בלמידה העצמית.

   

  "הנהלת האוניברסיטה מודעת לעובדה שיש קבוצה גדולה של סטודנטים שהמשך לימודיהם תלוי, במידה ניכרת, בשיעורי ההנחיה שאינם מתקיימים עתה בשל השביתה. ההנהלה מחויבת למציאת פתרונות לאותם סטודנטים. פתרונות אלו יגובשו לכשתסתיים השביתה".


  פורסם לראשונה 23/05/2009 23:47

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים