שתף קטע נבחר

חיפושים במדבר אחר המטייל: התנדבות מדהימה

הבוקר חודשו החיפושים אחר ערן גליל, שנעלם במדבר יהודה ביום חמישי. מפקד החיפושים מעודד מההתנדבות: "זה עם ישראל במיטבו". לדבריו, נבדקים פריטים שמצאו המתנדבים

כ-100 מתנדבים משש יחידות חילוץ של המשטרה סורקים גם היום (א') את אזור מדבר יהודה, מצאלים בדרום ועד נחל דוד בצפון, בניסיון למצוא את ערן גליל בן 22 מגדרה, שנעלם ביום חמישי לאחר שטייל באזור נחל דוד. "יש כאן רוח התנדבות מדהימה, הגיעו מתנדבים רבים לחיפושים, זהו עם ישראל במיטבו", אמר ל-ynet ראש צוות החיפושים, סגן-ניצב מנו ברק.

 

סגן ניצב ברק סיפר כי בינתיים המחפשים אוספים ממצאים בשטח ומנסים לשייך את החפצים אשר מצאו למטייל הנעדר. בני משפחתו של ערן גליל נמצאים בחפ"ק הראשי בשמורת עין גדי והם מסייעים במאמצי החיפושים.

 

"כל פריט שאנחנו מאתרים אנחנו נותנים למשפחה לזהות", אמר סנ"צ ברק. "מצאנו מגבת, מצאנו תיק, ואנחנו בודקים בקבוק מים כדי לראות אם הוא שייך לו. מצאנו עקבות נעליים במידה 47, מידה לא רגילה ואנחנו בודקים אם מדובר בנעליים שנעל ערן".  מפקד החיפושים הוסיף כי לפני שיצא לטיול, התכתב גליל בפורום טיולים וידיעת הארץ עם שני גולשים.

 

ביחידות החילוץ לא שוללים את האופציה כי יתכן שהמטייל עבר בטעות לשטחי הרשות. מאיר שכטר, חבר המשפחה, אמר כי הם ריאליים, אבל אופטימיים. "מדובר בבחור חסון, אשר תיכנן את הטיול לאזור. הוא הגיע מצויד כהלכה ומכיר את השטח. אנחנו מאמינים כי הוא יימצא בריא ושלם, אבל תשוש. אנחנו חושבים על כל האפשרויות, אך עד שלא נדע מה עלה בגורלו אנחנו לא רוצים לעסוק בספקולציות".

פורסם לראשונה 24/05/2009 11:29

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים