שתף קטע נבחר

החיפושים במדבר: נמצאה גופה בנחל ערוגות

כוחות החילוץ איתרו גופה בערוץ נחל ערוגות, במסגרת החיפושים אחר ערן גליל, המטייל שנעדר באזור. הגופה טרם זוהתה, אך בני משפחתו של גליל עודכנו. בצוותי החילוץ מעריכים: הוא מעד והידרדר לתחתית הנחל

במהלך החיפושים אחר ערן גליל, המטייל שנעדר מאז יום חמישי במדבר יהודה, איתרו בצהריים (יום א') כוחות החילוץ גופה בערוץ נחל ערוגות. הגופה טרם זוהתה, אולם משפחתו של גליל - הנמצאת בחפ"ק באזור החיפושים - קיבלה הודעה על מציאת גופה.

 

הזיהוי הוודאי יתאפשר רק לאחר פינוי הגופה, וייערך במכון לרפואה משפטית באבו-כביר. מירב איילון, דוברת יחידות החילוץ, מסרה ל-ynet כי מדובר בחילוץ מורכב, ולמקום הוזנק מסוק של יחידת החילוץ 669.


מקום מציאת הגופה (צילום: דודי ועקנין)

 

עופר שחר, מפקד יחידות החילוץ במשטרה, סיפר ל-ynet כי הגופה נמצאה בתחתית הנחל, באזור שבו חיפשו את גליל - בשל אינדיקציה שהיתה להימצאותו שם. "מדובר במטייל מנוסה הנוהג לטייל לבד", אמר שחר. "הרכב שלו נמצא בשמורת נחל דוד, והסברה היא שהוא נפל באזור נחל ערוגות, בחלקו הסגור".  מוערך כי גליל מעד והידרדר לתחתית הנחל.

 

 גליל, בן 24 מגדרה המוכר כחובב טבע וטיולים, שלח ביום חמישי sms למשפחתו שהוא יוצא לטייל במדבר, ומאז נעלמו עקבותיו. אתמול הבחינו פקחי רשות הטבע והגנים ברכבו שחונה באזור נחל דוד כבר שלושה ימים. הם דיווחו על הדבר למשטרה וליחידות החילוץ, אך כל הניסיונות ליצור עמו קשר עלו בתוהו - והוא הוכרז כנעדר.  


סריקות במדבר יהודה (צילום: חיים הורנשטיין)

 

ביממה האחרונה סרקו מאות מתנדבים משש יחידות חילוץ את אזור מדבר יהודה, מצאלים בדרום ועד נחל דוד בצפון, בניסיון למצוא את גליל. עוד לפני מציאת הגופה, שיבח ראש צוות החיפושים, סגן-ניצב מנו ברק, את "רוח ההתנדבות" שהביאה לאזור. "זהו עם ישראל במיטבו", אמר

ל-ynet בבוקר, וסיפר כי המחפשים אוספים ממצאים בשטח ומנסים לשייך את החפצים אשר מצאו למטייל הנעדר.

 

בני משפחתו של גליל, שהגיעו לחפ"ק הראשי בשמורת עין גדי, סייעו במאמצי החיפושים. כל פריט שנמצא, הועבר לזיהוי המשפחה. "מצאנו מגבת, מצאנו תיק, ואנחנו בודקים בקבוק מים כדי לראות אם הוא שייך לו", אמר סנ"צ ברק. "מצאנו עקבות נעליים במידה 47, מידה לא רגילה, ואנחנו בודקים אם מדובר בנעליים שנעל ערן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ערן גליל
עשרות חיפשו באזור נחל ערוגות
צילום: דודי ועקנין
החיפושים אחר ערן גליל
צילום: חיים הורנשטיין
מומלצים