שתף קטע נבחר

לברוב: חמאס נוקט גישה מציאותית יותר

בפגישותיו בדמשק, ממשיך שר החוץ הרוסי, סרגיי לברוב, לעשות נפשות לחמאס. בראיון לערוץ רוסי, אמר: "חשתי בגישה מציאותית יותר. חמאס חש אחראי לכל העם הפלסטיני". לדבריו, מדינות המערב טעו כשניתקו קשרים עם ממשלת חמאס

שר החוץ הרוסי, סרגיי לברוב, השוהה בדמשק, ממשיך להשמיע אקורדים נעימים לחמאס. יום לאחר שנועד עם ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, אמר לערוץ "וסטי 24" הרוסי: "חשתי בגישה מציאותית יותר. חמאס חש אחראי לא רק למה שנעשה בעזה, אלא לעתידם של כל בני העם הפלסטיני".  

 

לברוב הגיע לדמשק כדי להשתתף, בין היתר, בפסגת שרי החוץ של ארגון מדינות האסלאם. היום נועד עם נשיא סוריה, בשאר אסד. הוא אמר בראיון לערוץ הרוסי שלחץ על חמאס להתמיד בהפסקת האש: "הדבר האידיאלי יהיה הסכם הפסקת אש". הוא גם ניצל את ההזדמנות לקרוא לישראל להסיר את הסגר מעל עזה. הוא הבטיח לדון בנושא זה עם שר החוץ, אביגדור ליברמן, שיבקר במוסקבה בחודש הבא.

 

הוא שב והביע תמיכה בקשרים של רוסיה עם חמאס: "זה היה צריך להיעשות מוקדם הרבה יותר, כשחמאס זכו בבחירות ב-2006, שכולם קיבלו כבחירות דמוקרטיות, חופשיות וצודקות. אבל בגלל דעה קדומה פוליטית, רוב מדינות המערב לא הכירו בממשלת חמאס".


לברוב ואסד בפגישתם בדמשק (צילום: רויטרס)

 

סוכנות הידיעות הסורית הרשמית סאנ"א דיווחה כי לברוב מסר לאסד איגרת מאת עמיתו הרוסי, דמיטרי מדבדב, העוסקת ב"קשרים הבילטראליים המיוחדים בין שתי המדינות ובהתפתחויות האחרונות במזרח התיכון".

 

במהלך הפגישה דיבר לברוב על רצונה של רוסיה לקיים במוסקבה ועידה בינלאומית בנושא המזרח התיכון, כדי לדון בתהליך השלום באזור. לברוב הדגיש כי ארצו מעוניינת להביא להשכנת שלום צודק וכולל במזרח התיכון, על בסיס ההחלטות הבינלאומיות בנושא. מחר הוא צפוי להמשיך ולבקר בלבנון.

 

בירושלים הביעו "אכזבה עמוקה" מכוונתה של רוסיה להמשיך לקיים קשרים עם חמאס. מלשכת ראש הממשלה נמסר כי "ההחלטה לפגוש את אחד מראשי חמאס מצטיירת כתמוהה עוד יותר על רקע הכנות הממשל הרוסי לוועידת שלום שאמורה להתקיים במוסקבה בסוף השנה". 

 

סגן ראש הממשלה ושר החוץ, אביגדור ליברמן, הביע את אכזבתו העמוקה מפגישתלברוב עם משעל. הוא אמר שכל מפגש עם החמאס מרחיק הסדר מדיני ונותן לגיטימציה לטרור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים