שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  דוקטורנט בטכניון לא עמד בהמנון - וננזף
  הסטודנט אייל רוזנברג, המוכר בעמדותיו השמאליות, בחר שלא לעמוד לנגינת "התקווה" בטקס חלוקת תארי דוקטור בשבוע שעבר. הוא ננזף והורחק מטקס שיתקיים בשבוע הבא. אגודת הסטודנטים: רוזנברג לא מייצג אותנו, ההנהלה עוסקת בניגוח

  דיקאנט הלימודים לתואר מוסמך בטכניון בחיפה נזף היום (יום א') בסטודנט שלא קם לשירת "התקווה" בטקס חלוקת תארי דוקטור במוסד בשבוע שעבר. בנוסף הורחק הסטודנט מטקס חלוקת התואר השני שיתקיים בחודש הבא.

   

  התקרית המביכה אירעה בטקס חלוקת תארי דוקטור ביום חמישי האחרון. בעת שההמנון הלאומי נוגן לקראת סיום האירוע, בחר הסטודנט אייל רוזנברג שלא לקום באופן מופגן. רוזנברג ננזף על-ידי דיקאן בית הספר ללימודי מוסמכים, פרופ' משה שפיטלני, וזה כאמור הורה לו שלא להגיע לטקס שיתקיים בחודש הבא.

   

  שפיטלני טוען כי רוזנברג ניצל את מעמדו כדי לשבת בשורה הראשונה באולם. מאידך, טוענת אגודת הסטודנטים לתואר גבוה, כי רוזנברג לא מחזיק בתפקיד כלשהו מטעמה וכי ההנהלה מנצלת את המקרה כדי לנגח את האגודה.

   

  "התנהגותך בטקס חלוקת תואר הדוקטור - כאשר לא הואלת לעמוד בעת שירת התקווה - מבישה ומביישת", כתב שפיטלני לרוזנברג. "איני מתעניין בדעותיך הפרטיות אבל יש קודים חברתיים ברורים כיצד מתנהגים במעמדים מסוג זה. אם אינך יכול לעמוד בקודים אלה - יכולת לבחור שלא לבוא. קשה להבין איך אתה יכול ומעז להתעלם מרגשות הסובבים אותך. אני משוכנע שחברי האגודה אינם מזדהים עם התנהגותך ומוקיעים אותה".

   

  רוזנברג מוכר כאנרכיסט ופעיל שמאל קיצוני, הלומד לתואר שלישי במדעי המחשב. במהלך שירותו הסדיר בחיל מודיעין, ביקש להשתחרר בשל סיבות מצפוניות. בשיחה עם ynet סירב רוזנברג להסביר את המעשה וטען כי מדובר במאבק בין הנהלת הטכניון לארגון הסטודנטים.

   

  דובר האגודה, יניר כהן, אמר ל-ynet כי דעותיו של רוזנברג אינן מייצגות את האגודה וכי הוא לא ייצג אותה באירוע. "הוא הביע את עמדתו הפרטית. הדעות שלו ידועות ולא מייצגות אותנו. בניגוד לטענת ההנהלה, רוזנברג אינו נושא בשום תפקיד רשמי בארגון", אמר כהן וציין כי בין ההנהלה לאגודה קיים עימות בנושא המלגות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים