שתף קטע נבחר

המתנחלים נאבקים: "מאחזים יכפילו את עצמם"

פעילי ימין, נערי גבעות ומתנחלים הכינו תוכנית פעולה חדשה שנועדה להילחם בפינוי המאחזים ביהודה ושומרון. בין היתר בכוונתם להגביר את נוכחותם במאחזים הקיימים, להקים מאחזים חדשים ולהפיץ את הסיסמא "ביבי רע ליהודים"

פעילי הימין חוזרים לגבעות. על רקע הדיבורים על פינוי מאחזים ובעקבות הפרסומים לפיהם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נתן אור ירוק לשר הביטחון, אהוד ברק, לפנות מאחזים אם ברצון ואם לאו, התקיימה אתמול (יום א') פגישה באזור חברון. בפגישה השתתפו פעילים בארגונים חוץ פרלמנטריים, מתנחלים מיהודה ושומרון, צעירים מנוער הגבעות ופעילי ימין, שהכינו תוכנית מבצע לשעת האפס שכותרתה "נאבקים על הבית".

 

בפתח הדברים נכתב כי "אין ספק כי מנוי וגמור מטעם ממשלת ישראל להחריב את המאחזים ביהודה ושומרון. אמנם מבחינה תקשורתית יש חלוקת עבודה בין הצדדים כאשר ברק הוא בבחינת 'השוטר הרע' שאמור לספוג את חיצי הביקורת  ואילו נתניהו יהיה בבחינת 'השוטר הטוב', כשהוא רחוק מהאירועים ואין לו כביכול אחריות אישית – ובכך תישמר תדמיתו נקייה כלפיי ציבור תומכיו והשותפים הטבעיים שלו".


המאחז הבלתי חוקי גבעת סלעית

 

בהמשך מוצגת תוכנית מפורטת הכוללת: בניית מאחזים והיערכות לבנייתם מחדש מיד לאחר הריסתם, קמפיין אישי נגד ראש הממשלה נתניהו הכולל ססמאות כגון "נתניהו רע ליהודים", "נתניהו מחריב יישובים" ו"ביבי אין לך מנדט", משמרות מחאה נגד שרים, בהם אביגדור ליברמן ואלי ישי - ומאבק משפטי.

 

"שיתחילו באום אל-פחם וברהט"

מקריאת המסמך נראה כי המתנחלים למדו דבר או שניים מהתנהלות המשטרה והצבא בשנים האחרונות במאחזים, וכי בכוונתם לנצל את חולשותיה של המערכת. "הריסת מאחז היא פעולה הלוקחת זמן רב", הם כותבים. "על כל צריף נזקקים בצה"ל ובמשטרה לארגן כוחות של מאות שוטרים, אלא שכוחות אלה לא יכולים להישאר במקום לזמן בלתי מוגבל. היכולת שלנו להביך את שר הביטחון גדלה לאין ערוך מהיכולת שלו..... זמן קצר לאחר הרס המאחז יש להקים מחדש את כל המבנים ולעשות מאמץ שתוך ימים המאחז יכפיל עצמו". מהלך זה מכונה "מבצע מכפיל" להמשך הבנייה.

 

תחת הכותרת "מכת צפרדע" מסבירים יוזמי המהלך כי "כמו במצרים, בכל פעם שהמצרים הכו על הצפרדע יצאו עוד ועוד צפרדעים - גם בעניין המאחזים צריך להפנים ולהבין שככל שייהרסו מאחזים יש להגדיל את מכסת המאחזים בכל הגזרות". הכוונה היא להקים מאחזים נוספים על כל אחד שייהרס.

 

בסעיף המאבק המשפטי מציינים כותבי התוכנית, כי "יש לערוך סיורים במאחזים הבלתי חוקיים של הבדואים בנגב או הערבים בגליל וליצור משוואה פשוטה:

'מדוע הורסים סככות ביהודה ושומרון בעוד שגורמי אכיפת החוק נותנים הסכמה שבשתיקה לפריעת החוק בגליל ובנגב ושם מוקמות ערים שלמות בצורה לא חוקית'".

 

פעיל הימין הקיצוני ברוך מרזל התייחס לסוגיית המאחזים בשיחה עם ynet. לדבריו, "לנתניהו וליברמן אין מנדט להרוס מאחזים. אם הם רוצים להרוס בנייה בלתי חוקית, שיתחילו באום אל פחם וברהט. בכל מקרה אנחנו לא מתכוונים לשתוק. אם ביבי ימשיך בדרך של השמאל הוא ימצא את עצמו מהר מאוד במבוכה מול האמריקנים ותחת ביקורת אישית נוקבת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המאחז עיינות קדם
באדיבות שלום עכשיו
מאחז אביגייל
באדיבות שלום עכשיו
מומלצים