שתף קטע נבחר

שי שירזי מואשם בהריגה במועדון הימורים

מכתב האישום עולה כי שירזי וחבריו הגיעו למועדון הימורים בנתניה, כדי שבעליו "ישלמו לו בגין פתיחת המקום והפעלתו". בעלי המקום התנגדו, שירזי וחבריו דקרו ותקפו. כתוצאה מהדקירות מת ארתור מטייב ושלושה מחבריו נפצעו

שי שירזי, בנו של העבריין ריקו שירזי, על ספסל הנאשמים: שירזי הבן הואשם הבוקר (יום א') כי הרג את ארתור מטייב בחודש שעבר בנתניה. בנוסף הוא מואשם בעבירות של חבלה חמורה בנסיבות מחמירות, פציעה בנסיבות מחמירות וניסיון להשמדת ראיה.

 

מכתב האישום, שהוגש על-ידי עו"ד צחי עוזיאל מפרקליטות מחוז מרכז, לבית משפט המחוזי בפתח-תקווה

עולה כי בשעות הערב ב-13 באפריל הגיעו שי שירזי ושלושה מחבריו למקום שבו פעל מועדון הימורים בבניין משרדים ברחוב גיבורי ישראל בנתניה, "במטרה לפגוש את המפעילים במקום ועל מנת להניעם לשלם לו בגין פתיחת המקום והפעלתו".

 

שירזי וחבריו דרשו מאדם שהיה במקום שיתקשר לבעלים כדי שיבואו להיפגש איתו. הם קבעו להיפגש סמוך לחצות, אז באו לאזור התעשייה הנאשם וארבעה מחבריו "כשהם ששים אלי קרב וכאשר כולם או חלקם מצוידים בסכינים ובמוטות עץ". מטייב ניסה למנוע את כניסתם למקום. הוא גם הזעיק את חבריו שיסייעו לו.

 

במסדרון הסמוך לכניסה למועדון ההימורים, כך על-פי כתב האישום, הנאשם וחבריו דקרו את מטייב וחבריו בסכינים. הם חבטו בהם בכל חלקי גופם באמצעות מוטות העץ, בעטו והיכו בהם באגרופים. במהלך התקיפה וכתוצאה ממנה, נפגעו מטייב ושלושה מחבריו.

 

מטייב נדקר בגבו ובראשו, בזרועות, במרפק ימין ובצוואר. כתוצאה מהדקירה בגב, נגרם למטייב נזק חמור לריאה השמאלית, אשר גרם למותו במקום. גם שלושת החברים שסייעו לנרצח, נדקרו.

 

לאחר הדקירה - חבלה בצילומי האבטחה

לאחר התקיפה, נכנס שירזי לתוך מועדון ההימורים, לקח את המארז שבתוכו הדיסק הקשיח עליו אוחסן המידע ממצלמת האבטחה, תוך שהוא תולש אותו מהכבלים - ונמלט מהמקום. במהלך ההימלטות, עקר הנאשם את הדיסק הקשיח מתוך המארז, השליך את המארז בסמוך לבניין המשרדים ונמלט מהמקום, כשהוא נושא עמו את הדיסק.

 

בבקשה להאריך את מעצרו של שירזי עד תום ההליכים נכתב כי בידי הפרקליטות הודאותיהם של שלושה ממפעילי מועדון ההימורים בדבר התקיפה,

כאשר אחד מהם מציין בפני החוקר כי אחד התוקפים היה שי שירזי. מארז המחשב, ללא הדיסק הקשיח שנעקר, כשהוא מגואל בדמו של שירזי. הודאת המשיב בנוכחות במקום בשעת התקיפה, כאשר לגרסתו נקלע לקטטה ונמלט.

 

בידי הפרקליטות גם איכון סלולרי של שירזי בזירה בשעת הדקירה. צילומים מתחנת דלק סמוכה, המתעדים את בואם של שירזי וחבריו וכן צילומים מביתו של אביו של הנאשם, בו הוא צולם כשהוא חבוש בידו. כמו כן, בידי הפרקליטות פלטי השיחות המעידות ששירזי שוחח עם בעלי מועדון ההימורים.

 

בתגובה לכתב האישום אמר סנגורו של שירזי, עו"ד שרון נהרי: "על פניו כתב האישום הוא סוג של ברירת מחדל של היאחב"ל. אין ראיות ששי דקר או הרג. שי עצמו הוא הקרבן והוא נדקר. שי נעצר וכתב האישום שהוגש נגדו הוא רק בגלל ששמו הוא שירזי. כמו ששחררנו מעורבים אחרים שהיו עצורים 30 ימים בפרשה ואת אביו ריקו שירזי, נביא גם לשחרורו של שי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שי שירזי. נאשם בהריגה ובהשמדת ראיות
צילום: עופר עמרם
ריקו שירזי בבית המשפט
צילום: עופר עמרם
זירת הרצח בנתניה
צילום: עידו ארז
עו"ד צחי עוזיאל
צילום: עופר עמרם
מומלצים