שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  ביה"ס לרפואת שיניים בת"א יושבת מיום ראשון

  המרצים, שהודיעו על השבתת הלימודים ללא הגבלת זמן בבית הספר הנמצא בסכנת סגירה, אמרו כי הם מצרים על הפגיעה בסטודנטים ומקווים שהיא תהיה מזערית

  החרפה בצעדי המחאה נגד הכוונה לסגור את בית הספר לרפואת שיניים באוניברסיטת תל-אביב: המרצים בבית הספר הודיעו היום (ב'), שהחל מיום ראשון בשבוע הבא יושבתו הלימודים ללא הגבלת זמן. המשמעות: עיכוב סיום שנת הלימודים לסטודנטים בשנים הקליניות.

   

  המרצים הודיעו כי הם מצרים על הפגיעה בסטודנטים ומקווים שהיא תהיה מזערית. הם הדגישו שהם רואים בסטודנטים בני ברית למאבק נגד הכוונה לסגירת בית הספר לרפואת שיניים.

   

  במכתבו לסטודנטים מסביר פרופ' אריאל בן-עמר, נציג המורים, את הצעד: "אנו מצרים על הצעד הזה, אבל מול ההתעלמות הגורפת של הנהלת האוניברסיטה מענייננו וגרירת הרגליים של הוועדה לתכנון ותקצוב כבר תקופה ארוכה, אין לנו ברירה אלא לנקוט צעד חריף זה. אנו מקווים שהשביתה תעורר את הנהלת האוניברסיטה ואת המנהיגות החינוכית בישראל לפעולה מיידית לשם דאגה לעתידו של בית הספר לרפואת השיניים באוניברסיטה. ללא בית הספר, עתודת רופאי השיניים בישראל ואיכות רפואת השן של תושבי ישראל בשנים הבאות יפגעו בהכרח".

   

  לפני כשבוע הפגינו למעלה מ-100 סטודנטים לרפואת שיניים, רפואה וסגל הוראה נגד הכוונה לסגור את בית הספר בשל גירעון של 8 מיליון שקלים.

   

  מזה כמה שנים עומד בית הספר בסכנת סגירה בשל גירעונות מצטברים. בעבר הסכימה המועצה להשכלה גבוהה להעניק תקציב של כ-30 מיליון שקלים כדי להציל את בית-הספר, אולם גם לאחר קבלת תקציב זה נותר גירעון של כ-10 מיליון שקלים.

   

  הוועדה לתכנון ולתקצוב במועצה להשכלה גבוהה מסרה בתגובה: "אנו מצרים על החלטת סגל ההוראה להשבית את הלימודים ולפגוע בסטודנטים. הוועדה לתכנון ולתקצוב פעלה וממשיכה לעשות מאמץ גדול להביא לפתרון הנושא וכבר הגישה מספר הצעות כיצד בדעתה לסייע להנהלת האוניברסיטה בפתרון הבעיה. חשוב לציין כי באוניברסיטת תל-אביב קיימים מספר תחומי לימוד 'רווחיים' המתוקצבים על-ידי ות"ת ולהנהלת האוניברסיטה יש את החופש לנהל את תקציבה כטוב בעיניה".

   

  הוועדה לתכנון ותקצוב קראה לאוניברסיטה "לנהוג באחריות,

   לחדש באופן מיידי את ההרשמה לשנת הלימודים הבאה, ולהבטיח את המשך קיומו של בית הספר". 

   

  מאוניברסיטית תל-אביב נמסר: "אנו מתמודדים מזה שבע שנים עם משבר כלכלי חמור ששורשיו בקיצוצי תקצוב מערכת ההשכלה הגבוהה. מאחר שהאוניברסיטה נמצאת עדיין בגרעון היא חייבת להתייחס לתכניות לימוד גרעוניות, וזאת על-פי סדרי העדיפויות האקדמיים שלה. העברת משאבים מתוכניות הנמצאות לכאורה בעודף לביה"ס לרפואת שיניים לא תשנה כהוא זה את הגרעון הכולל של האוניברסיטה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הפגנה נגד סגירת בית הספר. ארכיון
  צילום: חגי דקל
  מומלצים