שתף קטע נבחר

המאחזים על הפרק? כך מתאמנים במג"ב לפינוי

באחד מבסיסי פיקוד המרכז ערכו היום לוחמי מג"ב אימון בו "התעמתו" עם מילואמניקים שדימו "אויב". האם מדובר בתרגיל לקראת פינוי מאחזים? במג"ב טוענים: זה תרגיל שיגרתי

אימון שבשגרה או אימון לקראת פינוי מאחזים? קצת יותר משבוע לאחר שמזכירת המדינה האמריקנית, הילרי קלינטון, הבהירה שוב שהממשל האמריקני מצפה להפסקה מוחלטת של הבנייה בהתנחלויות, ויומיים לאחר דיון סוער בסיעת הליכוד שבו רמז ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כי ייתכן שקרוב היום בו יצטרך להורות על הורדת מאחזים בלתי חוקיים, הגיעו למערכת ynet תמונות שמרמזות כי ייתכן שמאחוריי המילים יש גם מעשים.

 

בשעות הבוקר (יום ד') נערך באחד מבסיסי פיקוד המרכז אימון של כוח מג"ב שכם. במסגרת התרגיל התבקש כוח מילואים, ששהה במקביל בבסיס, לסייע בתרגיל ולתפקד כ"אויב".


כמו בפינוי? מתיזים מים על מבנה במהלך האימון

 

כך למשל, נערכה שורה של לוחמי מג"ב על ציודיהם ופרשיהם למול המילואימניקים - בעוד אלו מתקדמים לעברם, השליכו ה"אויבים" בקבוקי מים ריקים לעבר המג"בניקים. במקרה אחר, נתבקשו לוחמי מג"ב להסתער ולטפס על בניין שבו שהו מפקדיהם, ואלו השליכו עליהם מלמעלה חפצים שונים.

 

גורמים במערכת הביטחון אמרו ל-ynet כי אכן כוחות מג"ב נערכים גם לפינוי מאחזים, במסגרת היערכות להתמודדות עם הפרות סדר. לטענת אותם גורמים, הם נערכים בלי קשר לנושא המאחזים שעלה בימים האחרונים על סדר היום.


מזכיר פינוי מאחזים? לוחמי מג"ב עומדים זה ליד זה

 

גורמים בצה"ל אמרו כי במבט מהצד אי אפשר היה שלא לחשוב

שמדובר בתרגיל שמדמה פינוי מאחזים, כיוון שחיילי המילואים, שדימו את ה"אויב", נראו בדיוק כמו מתנחלים בפינוי מאחזים.

 

במג"ב טוענים, למרות התמונות, כי לא מדובר באימון מיוחד. ממג"ב נמסר בתגובה: "יחידות מג"ב איו"ש מתאמנות באופן סדיר בכל המתארים ובכל המשימות בהן הם עוסקים החל מטרור, פשיעה, הפרות סדר ועוד. האימון המצוין הוא חלק מאותו גרף אימונים שנתי, מתוכנן וקבוע מראש במסגרת מוכנות והיערכות לכלל המשימות שיבצעו הלוחמים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התרגיל. מג"בניקים מול "אויבים"
המג"בניקים נערכים
מומלצים